Найдовше місто в Європі

Унікальний місто розташоване на морському узбережжі і тягнеться на північний захід від річки Шепсі і до кордону з Абхазією по річці Псоу .
Таке почесне звання належить російському курортному місту Сочі.

sochiЯкщо уважно подивитися на карту Сочі, то можна побачити, як “вальяжно” розтягнулося місто Сочі уздовж морського узбережжя. За картографічними даними його протяжність берегом моря становить 105 км (або й 145 км, таку відстань вимірювали рухаючись автомобільною дорогою і часто цю цифру вживаюєть у літературі) і простягається на північний захід від річки Шепсі і до кордону з Абхазією по річці Псоу. Вся територія вважається містом Сочі з юридичної точки зору, що й дає їй можливість носити звання найдовшого міста не тільки в Росії, а й у Європі. Можливо, воно могло бути найдовшим і в світі, якби не конгломерації і американські мегаполіси.
sochi_2Цікаво, що спочатку місто Сочі носило іншу назву – Олександрія. Так називався тут військовий форт у 1838 році і перше поселення, яке сформувалося навколо нього. І лише в 1896 році на ім’я річки Сочі (тут будувалися укріплення), місто й отримало свою назву. А з 1909 року поступово Сочі стає курортним містом, коли тут відкрилася “Кавказька Рів’єра” – перший на той момент курорт для відпочинку заможного суспільства.
Зараз відпочинок у найдовшому місті в Європі не залишає байдужим нікого. І це не лише завдяки теплому морю і гарному клімату, а саме атмосфері, яка панує в кожному провулку, в кожній вуличці і в кожному будиночку унікального міста. І не зважаючи на те, що в даний час відпочинок в Сочі – це дороге задоволення, завжди можна знайти недорогі для вас варіанти.
Krivoy_RogНа другому місці, що претендує на звання найдовший місто в Європі, знаходиться українське місто Кривий Ріг з протяжністю в 126 км з півночі на південь і шириною в 20 км. Незважаючи на те, що місто є другим за значимістю в Дніпропетровській області України, але першим за протяжністю в Україні.
Свою назву місто отримало через кривий мис на стику злиття річок Інгулець і Саксагань, саме там було засновано перше поселення. Хоча є й інша легенда, згідно з якою свою назву місто отримало від запорізького козака Рога з прізвищем “Кривий”, який проживав у такому мальовничій місці.
kryvyj_rig_1Криворіжжя багате мінеральними водами, це потужний виробничий комплекс. Також у місті передбачена значна мережа закладів: освітніх, культурних, спортивних.
Місто є центром багатьох міжнародних фестивалів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *