Чи Ви це знали: цікаві факти про Колумбію

1. Богота – столиця і найбільше місто Колумбії. Крім того – третє за величиною місто в світі! Його площа становить 1775,98 км кв. (Колишня назва столиці – Санта-фе-де-Богота)
2. Населення столиці Колумбії становить 10 763 453 осіб.
columbia_bogota33. Щорічний приріст становить 1.2% населення. Кожна колумбійка в середньому за життя народжує двох дітей.
4. Середня тривалість життя чоловіків становить 71 рік, а у жінок – близько 78 років.
5. Міське населення країни становить 74%.
6. Грамотність у колумбійців становить близько 91%
7. Цікавий факт: місто розташоване на висоті 2640 м над рівнем моря!
8. Колумбія має в своєму розпорядженні великі поклади корисних копалин: на експорт ідуть срібло, платина, кам’яне вугілля, нафта, природний газ, смарагди і золото.
9. Країна межує з Венесуелою, Бразилією, Еквадором, Перу і Панамою.
10. Колумбія – відомий південноамериканський центр туризму, основною якого є різні фестивалі. Одним із найвідоміших і найпопулярніших серед туристів є фестиваль квітів.columbia_tour_festivals11. Ще один цікавий факт: Колумбія – країна вічного літа. Тут цілий рік світить спекотне тропічне сонце. Це пояснюється розташуванням країни на екваторі.
12. На Колумбію припадає 12% світового виробництва кави. До речі, вона є другим у світі експортером кави (За рік країна експортує більше 672 млн кг!). Пальму першості за кількістю експортованої кави тримає Бразилія.
13. Аеропорт Боготи – найбільший у Латинській Америці
14. Колумбія посідає шосту сходинку в списку найщасливіших країн світу!
15. Цікавий факт: найменший чоловік у світі – колумбієць! Його зріст становить 70 см, а вага всього 10 кг
16. Цікаво знати, що країна займає 1 138 910 км2, що складає два Техаси або дві Португалії, а також Іспанію і Францію разом узяті! Майже 9% площі займає водна поверхня.
17. Піко Крістобаль Колон – найвища гора на колумбійській території і п’ята у світі! Її висота – 5700 м над рівнем моря.columbia_Picos Colón y Simón Bolivar18. Населення Колумбії – 46 271 958 осіб. За кількістю жителів країна займає 28 місце в світі. Її сусідами в цьому списку є Іспанія та Україна.
19. Назва Колумбії пішла від імені відомого мореплавця-першовідкривача Христофора Колумба, який у 1492 році відкрив Америку. За свою історію назва кілька разів змінювалося, але вже в 1886 році було остаточно прийнято називати країну Республіка Колумбія.columbia_Colón.-Descubrimiento-de-América20. На всій території країни із сотень індіанських мов на даний момент залишилося тільки 75 і з кожним роком їх кількість скорочується. Цікаво знати, що на території Колумбії проживало близько 80 корінних народів, які розмовляли більш ніж 180 мовами.
21. За даними Міжнародного союзу охорони природи і природних ресурсів, на колумбійській території живуть 593 зникаючі види тварин.
22. Тут, у цій країні видобувається 95% смарагдів у світі!
23. Кумедний факт: за підрахунками фахівців, колумбійці щороку випивають близько 400 млрд чашок кави! Кількість випитої кави поступається лише обсягам випитої води.columbia_robusta_cofe24. Колумбія займає перше місце в світі за кількістю видів орхідей (3500) і птахів (1754 види). Також вона займає 2 і 3 місця за кількістю видів амфібій і рептилій відповідно.
25. Офіційною мовою є іспанська. Певною популярністю користується англійська, проте деякі штати Колумбії активно вводять її як обов’язкову для вивчення у навчальних закладах.
26. Цікавий факт: до 1957 року колумбійські жінкам не мали можливості голосувати на виборах! Зняв заборону Рохас Пінілья – відомий політик і президент країни у 1953-1957 рр.
27. Цікавим фактом є те, що країна входить в трійку світових лідерів із виробництва жіночої нижньої білизни.
28. Цікавий факт: Колумбія є першою демократичною країною в Латинській Америці.
29. На всій території країни нараховується 15 активних вулканів.columbia_volkano30. За весь час участі в олімпійських іграх, колумбійці змогли завоювати тільки 1 золоту медаль! Першого місця домоглася Марія Уррутія у 2000 році (важка атлетика).
31. За неофіційними підрахунками, колумбія виробляє 545 тонн чистого кокаїну на рік! Країна є найбільшим у світі виробником коки.
32. Переважна більшість колумбійців – католики, проте лісові індіанці зберегли свої традиційні давні вірування.
33. Андійський кондор є національним символом Колумбії. Цей птах є найбільшим у світі!

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *