25 цікавих фактів про Гельсінкі, Фінляндія

1. Хельсінкі – столиця і найбільше місто Фінляндії. Розташоване на березі Фінської затоки Балтійського моря.
2. Цікавий факт: населення Гельсінкі зростає з кожним роком на 5-8 тис. людей! Зараз тут проживаэ близько 600 тис.
Місто також є однією з найменш населених столиць Європи. Воно є другим після Брюсселя, населення якого налічує всього 150 тис. осіб!
3. Гельсінкі було засновано в 1550 році шведським королем Густавом. Перша назва міста була «Гельсінгфорс» і її досі використовують в офіційній документації.helsinki_Bereg-Finskogo-zaliva4. Спочатку Фінляндія і столиця входили до складу Швеції. У 1809 році вона стала автономним Великим князівством у російській імперії. У 1917 р. країна проголосила незалежність від Росії і стала республікою в 1919 р.
5. Цікавий факт: Гельсінкі є центром освіти, науки, культури, бізнесу та державного управління.
6. Столиця Фінляндії тягнеться вздовж північного берега Фінської затоки. Складається вона з 300 островів, пов’язаних між собою безліччю мостів.helsinki_57. За багатовікову історію в Гельсінкі з’явилися десятки цікавих пам’яток, які з кожним роком залучають все більше туристів з усього світу. Гельсінкі має найрізноманітніші пам’ятки найпопулярніших туристичних місць серед усіх Скандинавських столиць!helsinki_Finnish_National_Theatre8. Унікальною особливістю міста є те, що в невеликому центральному районі розташувалося 8 висококласних університетів і 6 технопарків.
9. Гельсінкі займає досить велику площу в 686 км2. Майже 500 км2 займає море, а суша всього 186 км2.
10. Щодо населення: жінки становлять 53.4% жителів Хельсінкі, а чоловіки відповідно 46.6%, при чому ці показники постійно змінюються через високу міграцію населення.
11. Гельсінкі є найхолодшим містом у світі! Середньорічна температура не перевищує 0 градусів за Цельсієм, а 51 день у році сонце тут майже не світить!helsinki_412. За рік у столиці Фінляндії нараховують близько 120 дощових днів. У столиці річна норма опадів становить 709 мм
13. Символами міста вважаються клен і білка.
14. Гельсінкі розташований за 400 км на схід від Стокгольма (столиці Швеції), 300 км від Санкт-Петербурга і на 80 км на схід Талліна (Естонія).helsinki-s-zaliv15. Рівень ВВП на одну особу населення майже в 1,5 раза перевищує середні по країні, що робить Гельсінкі однією з найбагатших столиць Європи. Однак це не заважає їй бути однією з найдешевших європейських столиць. Ціни на товари у кілька разів менше за середньоєвропейські.
16. Цікавий факт: столиця Фінляндії найпівнічніша у світі.helsinki_217. Місто забезпечується водою через найдовший у світі тунель, який проходить через гори!
18. Майже 92% населення Гельсінкі розмовляють фінською мовою. Близько 6% шведською, а решта 2% – тільки англійською, яка користується величезною популярністю, проте не є офіційною, як фінська і шведська.
19. Цікавий факт: Гельсінкі – єдине місто у Фінляндії, де є трамваї і метро! Фінляндія – єдина країна в світі, де транслюють новини латинською мовою.helsinki-foto-06-220. Містами-побратимами Гельсінкі є столиця України – Київ і Сіракузи (США).
21. Водопровідна вода в Гельсінкі настільки якісна, що її експортують в інші країни світу, наприклад до Саудівської Аравії, яка вже багато років купує воду у фінів. Учені вже багато разів визнавали водопровідну воду столиці Фінляндії найчистішою в світі!
22. У місті діє низка правил, які потрібно виконувати всім водіям. Одним із найнезвичайніших вважається обов’язкове «ближнє світло». Це правило повинно виконуватися при будь-якій погоді, як удень, так і вночі.
23. Символом столиці є архітектурний ансамбль, розташований на Сенатській площі. Побудований він завдяки підтримці Імператора Олександра I.helsinki_24. У Гельсінкі, як і в усій країні, діє закон, який визначає розмір штрафу за порушення правил дорожнього руху. Він безпосередньо залежить від зарплати! Відомий випадок, коли людина, яка заробляла 7 млн євро виплатила штраф у розміром 116 тис. євро!
25. Місто є батьківщиною найбільшої компанії мобільних телефонів Nokia.helsinki_nokia

You may also like...

2 коментарі

  1. Олександр сказав:

    Факт 16 про те, що столиця Фінляндії найпівнічніша у світі, явно придуманий якщо йдеться про столиці – Рейк’явік північний на кілька градусів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *