Гостинна Грузія: країна, яка манить

Місто Чіатура розташоване на заході Грузії, в регіоні Імеретія, за 220 км від Тбілісі. Добратися сюди можна потягом із пересадкою в Кутаїсі. Також ходять маршрутки з автобусної станції Дідубе. Готелю чи хоча б пристойного кафе тут немає.

georgia1_chiatura Зате в магазині можна купити свіжий шоті – грузинський хліб у вигляді човника й традиційний кисломолочний напій мацоні. Він подібний до кефіру. Продається в пластикових стаканчиках. Їдять ложками. Напій готують із кип’яченого молока – овечого, козячого, буйволиці чи коров’ячого. Грузини люблять снідати мацоні разом зі свіжим шоті.

georgia1_shotiЗа 10 км від Чіатури стоїть церква на 40-метровій скелі просто над урвищем. Її збудували у 2008 р. на руїнах фундаменту храму VII ст. Скеля нагадує стовп. Так її й називають – Стовп Кацхі. Ще за язичницьких часів шанували її як місце, де людина може наблизитися до Бога. Понад 20 років тут живе монах Максим. Постійно в молитвах. Раніше вживав наркотики й сидів у в’язниці. До нього нікого не пускають.georgia1_stolp_kahciiТроїцькій церкві в Ґерґеті біля підніжжя гори Казбек – майже 700 років. Добратися з Тбілісі можна автівкою або маршруткою: 165 км Воєнно-Грузинською дорогою до селища Степанцмінда, відомішого за старою назвою – Казбеґі. Взимку шлях може бути небезпечним: лавини з гір часто перекривають шлях, що з’єднує Росію, Вірменію і Грузію. На початку січня знайомі на тиждень застряли в Казбеґі. Їх вивезли гелікоптерами. Дороги не могли розчистити.georgia1_troicka_cerkvaЦерква Цмінда Самеба – на вершині гори, 2 170 м над рівнем моря. Це на 100 м вище за Говерлу. Пішки стрімкий шлях займає 40‑50 хв. Патріарх Ілля ІІ сказав, що на Ґерґеті людина стоїть найближче до Бога. Вхід до храму – через масивні металеві двері із залізним кільцем замість ручки. Храм аскетичний: стіни з камінних блоків, без фресок. Фотографувати всередині заборонено.georgia1_cerkva_samedaМаршрут на гору Казбек пролягає повз церкву. Казбек грузинською – Мкінверцвері, “гора з льодяною вершиною”. Туристи часто влаштовують тут першу ночівлю, щоб адаптуватися до висоти.
У тбіліських парках та по місту стоять скульптури ельфів та митцівgeorgia1_tbilisi_park У селищі Степанцмінда – близько 20 хостелів і гостьових будинків. Вартість ночі в гестхаузі – від 20 ларі з людини. Популярний сучасний Rooms Hotel Kazbegi. Із його тераси відкривається вид на гору Казбек. У лобі-барі зібрано велику бібліотеку різними мовами. В Rooms можна замовити сніданок – круасани, мюслі, медові соти, хачапурі, сирне асорті, томати-гриль, тости й млинці-крепи.
Амфору квеврі – грузинську посудину для зберігання вина – внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Чача – грузинський алкогольний напій міцністю від 30 до 80 градусів. Отримують шляхом дистиляції виноградного вина. 2012 року в Батумі відкрили фонтан, з якого раз на тиждень 15 хв. замість води ллється чача.georgia1_tbilisi_chacha

georgia1_chacha_fountain_17000 років тому в Грузії почали виробляти вино. Зараз вирощують близько 500 сортів винограду
У грузинській мові немає великих букв, а також чоловічого й жіночого роду. Грузини не роззуваються, коли заходять до когось додому.

You may also like...

1 Response

  1. Олена сказав:

    про уроки світу, зокрема про грузинську гостинність, пізнавально написано у №15 журналу “Експеримент”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *