Цікаві факти про Японію

Чи знали Ви, що …

1) … у давнину японці ловили рибу за допомогою приручених бакланів?
Уночі рибалки в човні запалювали смолоскипи, приманюючи тим самим рибу. Потім з кожного човна випускали по кілька бакланів, прив’язаних на довгих мотузках. У кожного птаха шия була перехоплена гнучким комірцем та не дозволяла бакланам ковтати схоплену рибу.

Баклани швидко набирали свої вола, і рибалка затягував птахів знову у човен, де збирав улов. Кожен птах отримував свою винагороду і його знову випускали на черговий тур полювання на рибу. japan-rybalka

2) … японці, відповідаючи по телефону, говорять не “Алло”, а “Мосі-Моссі”?
Коли телефон увійшов у життя японців, вони, відповідаючи на дзвінок, говорили “Ой, ой!”, що нагадувало наше “Так, так”. А той, хто дзвонив, казав при цьому: “Хай, е годзаймасу” (“У мене є справа”). Поступово ці слова замінила скоромовка “Мосімасу, мосімасу” (“Кажу, кажу”), яка з плином часу скоротилася до нинішнього “Мосі-Моссі”.

3) … японці називають зелений сигнал світлофора синім?
Коли в Японії з’явилися перші вуличні світлофори, сигнали в них були червоного, жовтого та синього кольорів. Потім з’ясувалося, що пучок зеленого кольору набагато краще видно на великій відстані, ніж синій. Тому сині лінзи світлофорів поступово замінили на зелені. Але звичай називати дозволяючий рух сигнал “синім” залишився.

4) … на японських банкнотах зображені дуже волохаті чоловіки?
Причина цього зовсім не в тому, що за старих часів у японців було більше рослинності на обличчі. Одним із найважливіших завдань, що стоять перед дизайнерами грошових знаків, є прагнення ускладнити їх підробку. Тому в графічному зображенні на банкноті має бути максимальна кількість різних дрібних деталей – наприклад, пишна борода, вуса, зморшки на лобі.japan-groshi

5) … у японців є вираз “гірський кіт”?
Евфемізм яма-кудзіра (дослівно: гірський кіт) японці стали вживати тоді, коли до країни прийшов буддизм та було введено заборону на вживання м’яса тварин. На рибу ці заборони не поширювалися, тому словами “гірський кіт” японці маскували від влади і священиків заборонене до вживання м’ясо дикого кабана.

6) … японці назву своїх грошей вимовляють як “ен”, а не “ієна”?
Колись ієрогліф, що означає гроші, вимовлявся японцями як “вен”. Однак з часом усі склади, що починаються з “в”, окрім “ва” зникли. І вже в роки епохи Едо (1603-1868) японці називали гроші точно так, як і зараз, – “Ен”. Але іноземці, виробляючи в силу свого розуміння правила транскрипції японських слів, стали зображувати японський звук “е” латинськими літерами “іe”. Відповідно, і назва японської валюти стала звучати як “ієн” або “ієна”.

7) … чашка кави в Японії коштує дуже дорого?
Вартість чашечки цього напою в кав’ярнях перевищує 400 ієн. І це пояснюється зовсім не тим, що каву імпортують і обкладають при цьому значними митами. Така плата стягується, скоріше, не за чашку кави, а за місце у кафе. Замовивши напій, людина може спокійно посидіти в затишному приміщенні декілька годин, відпочиваючи від метушні магазинів, перечекати дощ, почитати книгу. Його ніхто не потурбує, а офіціанти будуть лише підливати йому в склянку холодної води, обов’язково з ввічливою усмішкою.japan_tea_03 (1)

8) у Японії водії, зупиняючись на перехрестях, вимикають фари автомобілів?
Якось один з іноземців припустив, що в такий спосіб японські водії заощаджують енергію акумуляторів. Однак це не так. Уся справа – в етикеті. Коли машина зупиняється на перехресті, освітлення водієві не потрібно, і, крім цього, він не сліпить очі зустрічним.

9) … овочеві крамниці в Японії називають “магазинами 800 товарів”?
Спочатку магазинчики, що торгують овочами, називали “аоя” (зелена лавка). Однак з часом асортимент продавця овочів став розширюватися. У крамницях стали продавати горіхи, консерви, інші продукти харчування. І тоді такі магазини, трохи змінивши на слух вимову, стали називати “яою” (магазин 800 товарів). Для японця число 800 означає величезну кількість предметів. Саме таке значення підприємці й хотіли донести до своїх покупців, наголосивши на нескінченній різноманітності наявного товару.

10) … у Японії переможець головного турніру сумо отримує дуже незвичайний приз?
Йому підносять ключі від нового автомобіля, річний запас бензину, тисячі грибів шитаке, яловичину вагою в одну корову і запас кока-коли на цілий рік.japan-sumo

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *