Найяскравіші пам’ятки Парижа

Місто закоханих, місто романтики, місто законодавців мод – скільки назв, стільки й образів представляє нашій увазі унікальне французьке місто, що займає ключові позиції багатьох рейтингів серед світових столиць – Париж.

Париж дивовижний, різнобічний і насичений знаковими місцями, якщо перераховувати пам’ятки Парижа, не вистачить і цілого життя, адже практично кожна вулиця і будинок цього міста є свідками унікальних історичних подій, маючи і свої власні не менш цікаві долі.
Серед найвідвідуваніших гостями столиці місць особливо хотілося б відзначити унікальну архітектурну споруду релігійної тематики – Собор Паризької Богоматері. Будівлю було закладено ще за часів Людовіка VII у 1163 році, остаточною датою будівництва прийнято вважати 1345 рік. Більш відома назва собору – Нотр-Дам. Головними творцями споруди є Жан де Шель і П’єр де Монтрей, проте поєднання різних стилістичних напрямів свідчить про чималу кількість людей, які трудилися над проектом архітекторів. Собор вважається історичною, духовною і культурною складовою не лише Франції, а й усієї світової спадщини.

paryg_1

Другою за популярністю пам’яткою Парижа, звісно ж, є визнаний знаменитий музей-палац королівських династій – Лувр. Одна з наймасштабніших колекцій усього світу зосереджена в стінах цього унікального архітектурного ансамблю, який сам по собі – найбільше творіння архітектурного мистецтва. Палац, будівництво якого датовано 1200 роком, зазнавав модернізації з входженням на трон кожного нового правителя до 1672 року, поки не був побудований знаменитий Версаль.
paryg_luvrДо 1725 року будинок палацу пустував, потім під егідою Академії мистецтв тут почали організовувати художні салони. З 1791 Лувр офіційно набув статусу музею. З 1992 року заклад визнано найбільшим світовим музеєм, розділених на 7 самостійних підрозділів.

paryg_versalНайголовніше надбання Парижа, що є візитною карткою міста, є унікальна споруда – Ейфелева вежа, споруджена на Марсовому полі в 1889 році. Історія цього пам’ятника доволі захоплююча, адже в 1909 р. вежу мало не знесли, у зв’язку з масовим несхваленням аристократичною елітою, на думку більшості представників якої, споруда не представляло ніякої художньої цінності.
paryg_ejfeleva_vegaПроте в результаті виявлення однієї вельми корисною функціональної складової вежі, що дозволяє застосовувати її, як ідеальну площадку для антен, дозволило спорудженню зайняти своє місце під сонцем. Сьогодні у вечірні години унікальна споруда не тільки чудово вписується в міський ансамбль, але і не дає можливості відірвати очей від цього барвистого видовища. Вежа відкрита для екскурсійних відвідувань.

paryg_latynsky_kvartalНе менш знаменитий у французькій столиці й Латинський квартал, що має статус району історичного значення, насичений численними спорудами та пам’ятниками, розташованими в крокової доступності один від одного. Це, насамперед, знаменитий коледж Сорбонна, поряд з Пантеоном, Музеєм Клуні, Площею Вівіані та іншими знаковими місцями.

paryg_sorbonaЛатинський квартал відрізняється своєю динамічністю, вираженою в присутності численних ресторанчиків, музикантів, що грають прямо на вулиці і просто прогулюються людей. Деякі вулички кварталу настільки вузькі, що в них проблематично пройти двом пішоходам. Одним з улюблених місць кварталу, який став неофіційною сценою різних вуличних заходів є Площа Сен-Мішель.

paryg_sent_mishelПерераховуючи пам’ятки Парижа, слід зазначити, що безумовним лідером відвідуваності визнані Єлисейські поля. Статистичні дані свідчать, що щодня їх відвідує 300-500 тис. осіб. Єлисейські поля – це одна з головний магістралей французької столиці, протяжністю 1915 м.

paryg_elysejski_polia

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *