Острів Святого Георгія або Острів Мертвих, Чорногорія

Острів святого Георгія, або Острів Мертвих, знаходиться поруч із невеликим чорногорським містечком Пераст Боко-Которської затоки. Проте він не був створений штучно, а має природне походження.

ostrov-svjatogo-georgija1

ostrov-svjatogo-georgija5Містечко знамените тим, що тут раніше була морехідна школа, в якій навчалися морській справі сини російських дворян за протекцією російського імператора Петра Великого. На острові ще зберігся і росте мальовничий кипарисова гай.
Назва острова походить від бенедиктинського абатства Св. Георгія, яке колись було тут розташоване. Як з’ясували історики, споруда абатства датована ІХ-м століттям. Від старої церкви Св. Георгія практично нічого не залишилося – острів постійно бомбили загарбники, а також у результаті землетрусу, який тут стався у 1667 р., були зруйновані стеля і апсида. ostrov-svjatogo-georgija3

ostrov-svjatogo-georgija2Острів також є місцем поховання знаменитих капітанів Пераста, тому на надгробних плитах церковного кладовища зібрані унікальні геральдичні емблеми.
Раніше стіни церкви прикрашали картини 1327-1457 років. Останні полотна написав Ловро Маринов Добрішевіч, відомий живописець із міста Котора. У XIV-XVI ст. правив абатством Св. Георгія якраз сам Котора, але потім призначеного ним (Котором) абата було вбито перастцями. Після цього місто здобуло незалежність, проте його було відлучено від Католицької церкви. У 1571 році місто було спалено разом із чернечої обителлю піратом Карадозом. У 1603 році церкву було відреставровано, а через кілька десятків років Пераст досягнув своєї найвищої точки розквіту завдяки венеціанському контролю. На поч. ХІХ ст. абатство займали то французи, то австрійці.
Острів Мертвих має також свою сумну, але доволі романтичну легенду, згідно з якою солдат французької армії, стріляючи з гармати в напрямку Пераста, випадково потрапив у будинок своєї коханої, вона загинула, а він сам після цього зголосився лягти в труну разом з нею.ostrov-svjatogo-georgija6

ostrov-svjatogo-georgija7Сьогодні офіційні відвідування Острова Мертвих заборонені, проте багато місцевих жителів або туристи нехтують забороною і приїжджають сюди, щоб торкнутися старих стін і побродити знаменитим цвинтарем.
Німецький романтик і живописець Альфред Боклін, натхненний островом Св. Георгія, написав відому на весь світ картину «Острів мертвих». На полотні зображено човен із труною, якою управляє самотня постать Харона в білому одязі, а попереду знаходиться величезний, похмурий острів, по обидва боки його вимальовуються могильні склепи, які вирубані в суцільній скелі.ostrov-svjatogo-georgija_kartyna

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *