Чорногорія: кілька цікавих фактів про природу країни

Заповідники та природні парки займають близько четвертої частини всій території Чорногорії.
Один із трьох незайманих лісів, що збереглися в Європі, знаходиться в заповіднику «Біоградська гора».

chornogoria_River BojanaУ деяких місцях річка Бояна протікає нижче від рівня моря і в той час, коли дме сильний південний вітер вода з моря затікає назад у річку. Тому місцеві жителі називають її єдиною в світі рікою, яка тече в обох напрямках.
У курортному місті Бар на Адріатичному узбережжі росте одна з найстаріших маслин у світі – її вік перевищує дві тисячі років! І це оливкове дерево досі плодоносить.chornogoria_olyvkove_derevoУ місті Бар в курортний період у середньому налічується до 270 сонячних днів у році, і за деякими даними він вважається найбільш сонячним містом в Європі.
Каньйон чорногорської річки Тара є найглибшим у Європі і другим після Великого каньйону в США. Його глибина досягає 1300 м. Вода в цій річці визнана настільки чистою, що її можна пити без будь-якого додаткового очищення.chornogoria_kanion_TaraВодночас, село Црквіце, яка лежить на схилах гори Ор’єн, є нпйдощовим місцем на континенті – тут у середньому випадає до 5 метрів опадів на 1 кв. м.
Місцеві пляжі регулярно удостоюються нагороди «Блакитний прапор», яку видають найчистішим пляжам. Чорногорські пляжі офіційно визнані одними з найкращих у Європі.chornogoria_pliazh1

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *