Різнобарвні озера на вулкані Келімуту (острів Флорес, Індонезія)

На вершині вулкана Келімуту (Kelimutu), в самому його кратері розташувалися три озера. Здавалося б що тут незвичайного, але незвично те, що всі вони різні за кольором.

І навіть можуть змінювати часом своє забарвлення, через що ці озера вважають ще й містичними.

kelimutu-lakes-001

kelimutu-lakes-002

kelimutu-lakes-003Вулкан Келімуту, розташований приблизно посередині індонезійського острова Флорес (Flores), вважається чи не головною визначною пам’яткою острова. Вулкан височить на відстані 1639 м над рівнем моря, і належить до індонезійських Східних Малих Зондських островів. Останнє його виверження було більше сорока років тому. Після виверження в магмі утворилися западини Кольдера, в яких вода від атмосферних опадів утворює озера, в даному випадку цілих три.

kelimutu-lakes-005

kelimutu-lakes-006

kelimutu-lakes-007Кожне з трьох озер має свою власну назву, місцеві мешканці з племені Ліо наділяють їх властивостями вбирати душі померлих людей, і коли душі в озерах гніваються, то вони змінюють своє забарвлення. “Озеро Літніх Людей” (Tiwu Ata Mbupu), що знаходиться в західній точці вулкана і розташоване окремо від інших має бірюзове забарвлення. І сюди потрапляють душі людей, які вели благочестивий спосіб життя. Два інших озера розташовані поруч і відокремлені одне від одного стіною кратера, одне з них має назву “Озеро Хлопчиків і Дівчаток” (Tiwu Nuwa Muri Koo Fai), воно зеленого кольору і в нього потрапляють душі молодих людей. І третє – “Зачарована Озеро” (Tiwu Ata Polo) криваво-червоного кольору і за повір’ями сюди потрапляють душі грішників і вбивць. Кольори озер змінюють своє забарвлення від чорного до бірюзового, червоного або й зеленого.

kelimutu-lakes-008

kelimutu-lakes-010

kelimutu-lakes-017Але вчені стосовно кольору озер мають своє пояснення: мінливість пояснюється наявністю у воді розчинених мінералів різної природи. Все залежить від хімічних реакцій і елементів, що знаходяться в кожному з озер, і що дивно, що кожне з озер, навіть ті, які знаходяться в безпосередній близькості одне від одного, вміщує різні хімічні елементи і від цього пофарбовані в різні кольори. Зеленого кольору надають озеру сірчана і соляна кислоти, червоного – результат реакції сірководню із залізом, хоча в останні роки вода червоного озера темніє, і зараз уже стала майже чорною.
Є й друге пояснення зміни кольору озер – зокрема, що вулканічні гази, які надходять до озер, вступають у реакцію з мінералами, що містяться в озерах, і змінюють їх забарвлення.

kelimutu-lakes-012

kelimutu-lakes-013

kelimutu-lakes-014Вулкан Келімуту на острові Флорес це диво природи, яке у зв’язку зі своєю віддаленістю залишається диким, проте завдяки незвичайним, кольоровим озерам прославилося на весь світ і стало улюбленим місцем для туристів і мандрівників, яких з кожним роком стає в цьому місці все більше.

kelimutu-lakes-018

kelimutu-lakes-019З ранку озера часто покриває туман і вони погано проглядаються і тому відвідувати їх найкраще після полудня, до цього часу туман зазвичай розсіюється, або на світанку, ще до появи туману. Туристам, які вирішили подивитися озера, потрібно бути готовими до тривалого маршруту, і найкраще зупинитися на ніч у найближчому фермерському сільці Молі (Moli), яке часто служить пунктом привалу для туристів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *