Озеро на краю урвища — Сорвагсватн (або Лейтісватн), Фарерські острови

На найбільшому острові Фарерского архіпелагу — Вагар (Vágar) розташоване одне з унікальних озер планети — Сорвагсватн (Sørvágsvatn), або як його ще називають — Лейтісватн (Leitisvatn). Унікальне воно тим, що його води впритул підходять до океану і начебто нависають над ним.

Sørvágsvatn_8

Sørvágsvatn_7Озеро має дві назви через те, що поруч із ним розташовані два поселення, селище Мідвагс (Miðvágs) назвало озеро Лейтісватн через те, що землі поруч з озером вони називають Лейті (Leiti), а селище Сорвагсватн, яке знаходиться трохи неподалік від озера вимагає, щоб назва озера було на честь їхнього селища, оскільки воно засноване набагато раніше від Мідвагса. Крім цих двох назв є ще й третя назва — просто «Озеро» (Vatni), мабуть його називають так ті, хто хоч якось хоче примирити ці два селища. Але поки офіційною назвою все-таки вважається Сорвагсватн.

Sørvágsvatn_1Має озеро ще одну назву — «висяче озеро», це через те, що його водна гладь впритул підходить до океану і начебто нависає над ним. Озеро розташоване в глибокій западині, а його миси підносяться на 252 і 376 метрів по ліву і праву сторони. І коли подивитися здалеку, самої западини не видно, і здається, що озеро знаходиться на платформі.

Sørvágsvatn_10

Sørvágsvatn_9Оптична ілюзія створює враження, що водоймище розташоване на висоті не менше ста метрів над рівнем моря! Насправді перепад висот між озером і океаном становить десь приблизно 30 метрів. Якщо дивитися здалеку, то створюється враження, що озеро нахиляється в бік океану, порушуючи всі закони фізики.

Sørvágsvatn_6

Sørvágsvatn_5

Озеро має площу — три з половиною квадратних кілометри і довжину — шість кілометрів і є найбільшим на Фарерських островах. Вода крутими кручами з озера стікає в океан, утворюючи красивий водоспад Боссдальсфоссур. На жаль, побачити його доволі складно, оскільки він ховається серед стрімких берегових скель.

Sørvágsvatn_2

Sørvágsvatn_12Цікавий факт, що у 1941 році для озера знайшли ще одне важливе застосування, збройні сили Великої Британії розбили тут свій табір і побудували аеродром для гідролітаків, що давало відчутну перевагу в бою.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *