Птуйський замок – одна з найдавніших споруд у Словенії

Містечко Птуй вважається найдавнішим поселенням у Словенії, і варто неодмінно відвідати його, особливо якщо захоплюєтеся античною та середньовічною культурою та архітектурою. Дивовижна історія міста зберігається буквально в кожному його будинку. Це справжнісінький історичний пам’ятник, оскільки в усій його центральній частині розташовані старовинні архітектурні пам’ятки.

zamok_ptuj_mistoМісто пам’ятає ще римські легіони, які привів сюди великий Марк-Антоній Прим. Нагадуванням про античні часи, коли місто носило ще ім’я Петавія, є стародавнього планування центральна міська площа і ще низка елементів в античному стилі.
Птуй у середні віки виконував роль важливого торговельного міста, а трохи згодом став місцем, у якому можна спокійно і комфортно жити. Екскурсія містом дасть можливість не лише ознайомитися з унікальними пам’ятками, а й дізнатися цікаві подробиці з історії міста. У краєзнавчому музеї, розташованому в місцевому замку, є ​​унікальна колекція музичних інструментів із різних епох, яка є найбільшою в Словенії. Ця експозиція інтерактивна – переходячи із зали в залу і натискуючи на кнопочки, можна почути живі звуки органу, скрипки, арфи або відразу цілого духового оркестру.zamok_ptuj_misto1

zamok_ptuj_misto2 Крім того, Пуйський замок із великим сонячним годинником на одній зі стін є головною визначною пам’яткою міста, тому, саме сюди їдуть туристи насамперед. Монументальна споруда, що належить ще до середини XII ст., височить над містом, наче цар на троні. Зовні він схожий на неприступну фортецю, адже замок було зведено як оборонну споруду для захисту від нападів сусідів-угорців. З гори, на якій височить фортеця, можна нескінченно милуватися неймовірно красивими панорамами природи і житлових ансамблів. Погляду відкриється вид на води річки Драва і безліч будинків і будиночків з однаковими черепичними дахами морквяного кольору.
Незвичайна арочна конструкція внутрішньої стіни замку містить прогулянкові тераси в італійському стилі, де можна відпочити і насолодитися красою околиць. Усередині представлена ​​цікава експозиція, що розповідає за допомогою своїх експонатів (старовинних різьблений меблів, посуду, одягу, портретів тощо) про життя стародавніх власників цієї монументальної споруди.zamok_ptuj1

zamok_ptuj2

Two Slovenian musicians in traditional local costumesТакож можна прогулятися старовинними вулицями і кварталами міста, познайомитися з домініканським і францисканським монастирями, Дравською вежею, міською ратушею, Малим замком, садибою Дорнава з величезним парковим комплексом і церквою Богоматері на місцевій горі.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *