Арка «Небесні ворота» або печера «Тяньмень» (Tianmen Cave) на горі Тяньмень, Китай

За вісім кілометрів на південь від міста Чжанцзяцзе (Китай) на північному заході провінції Хунань, у Національному Парку гори Тяньмень знаходиться незвичайний об’єкт природного походження – величезна природна арка в карстових породах гори Тяньмень або Тяньменьшань (Tianmen-Шань), звана – «Небесні ворота» або ж печера «Тяньмень» (Tianmen Cave). Це, мабуть, найкрасивіша природна арка в світі.

tianmen-cave-003

tianmen-cave-001Примітно, що хоч арка утворилася досить давно, але достовірно відомо, коли саме це сталося. Все це завдяки уважним китайцям, які всі події фіксують у своїх літописах. Як записано у звіті «Трьох Королівств Китаю» арка «Небесні ворота» або ж печера Тяньмень, сформувалася після землетрусу, який стався в 263 н.е, тоді величезний шматок скелі відколовся і відвалився від гори називалася тоді Сунлянь, після цієї події її і перейменували в Тяньмень.
Новоутворену арку «Небесні ворота» виміряли: довжина її становить 60 м, ширина – близько 57 м, а висота 131,5 м. Сама гора Тяньмень заввишки – 1518 м і 60 см!
Арку назвали Небесними воротами або Воротами в небеса (хоча деякі китайці не дуже люблять цю назву і називають її «чарівна печера Західної Хунани») не просто так, вона розташована досить високо і частина арки і гори Тяньмень часто оповите хмарами. Оскільки арка «Небесні ворота» розташована доволі високо, то дістатися сюди не так легко.
На вершину гори Тяньмень можна піднятися кількома способами, перший найпростіший і найшвидший, але для цього доведеться піднятися найдовшою у світі канатною дорогою, довжина якої – 7455 м (вона потрапила до Книги рекордів Гіннеса).tianmen-cave-016

tianmen-cave-007
Під час підйому канатною дорогою відкриваються просто захопливі панорами навколишніх гір і лісів.
Другий спосіб – підйом автомобільною трасою, яку ще називають «дорогою 99 поворотів», оскільки вона дуже звивиста і справді має 99 поворотів. Цікаво, що цю складну і довгу дорогу китайці побудували всього за 8 років.tianmen-cave-011

tianmen-cave-015

tianmen-cave-010
Проте прибувши до вершини щоб підійти до самої арки доведеться подолати ще 999 сходинок. Цифра 9, яка часто трапляється в об’єктах на шляху до арки, вважається священним числом у Китаї . tianmen-cave-018

tianmen-cave-004Кому вражень при підйомі до арки «Небесні ворота» буде мало, то може випробувати свою нервову систему й отримати дозу адреналіну на атракціоні “Скляна стежка гори Тяньмень”.
У Китаї гора Тяньмень є священним місцем і оповита легендами, китайці вірять, що вона має величезну силу впливати на людей і передбачати значущі події в країні. Так, у літописах не раз траплялися записи як у день, коли в країні відбувються суттєві події, з вершини гори починає лити найпотужніший водоспад. Це траплялося, наприклад, у 1949-му році, коли на карті світу з’явилася Китайська Народна Республіка, водоспад лив протягом 15 хв., а також перед смертю Мао Цзедуна, під час придушення мітингу студентів у столиці Піднебесної і перед руйнівною повінню 1998-го року. Вірити в її силу чи ні справа кожного, але доволі складно назвати це просто збігом.OneWorldOneYear.com

tianmen-cave-006

tianmen-cave-005
Також існує переказ, що десь у горі, захований численний скарб із золота, срібла й коштовних каменів. Його сховав один селянин під час повстання проти безчинств, що творилися в Піднебесній династією Мін. Але численні експедиції і розкопки так і не дали результатів, але скарб досі шукають ті, хто вірить в це переказ, так звані «мисливці за удачею».

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *