Великі особистості: Уїнстон Черчілль

Великі особистості тому й називаються великими, що вони не відходять у вічність зі своєю смертю, а продовжують жити в своїх справах – цитатах, висловах, історіях і навіть анекдотах…
Уїнстон Черчілль був саме такою особистістю. Пропонуємо добірку цікавих і дотепних висловів

[ Я би випив …]
Ненсі Астор – Уїнстону Черчіллю: Якби Ви були моїм чоловіком, я б підсипала вам отруту в каву.
Уїнстон Черчілль: Якби ви були моєю дружиною, я б цю каву випив.

[ Старий яструб не випаде! ]
На засіданні Ялтинської конференції Іден щось написав і простягнув записку Черчіллю. Той, прочитавши, спалив папірець своєю сигарою. Потім написав відповідь і простягнув його Ідену. Іден прочитав записку, розірвав її на дрібні шматочки і викинув у корзину для сміття.
Працівники Держбезпеки відновили текст записки Черчілля. Прем’єр писав: “Не хвилюйтеся. Старий яструб не випаде з гнізда”. Кілька років радянські дешифровщики намагалися розгадати прихований сенс записки. Проте їм цього зробити так і не вдалося. Через багато років Хрущов зустрівся в Англії з прем’єром Черчіллем і запитав його:
– Ми доклали багато зусиль, щоб зрозуміти сенс записки. Справа минулого. Ви залишилися один з усієї великої трійки. Поділіться секретом.
– У мене тоді розстебнулася ширінка. Сер Іден попередив мене, а я його заспокоїв.cherchil_3

[Я все-таки роблю перерву …]
Британський прем’єр-міністр Уїнстон Черчілль, незважаючи на свою зайнятість, завжди особисто займався підбором кадрів для своєї канцелярії. І ось одного разу, коли звільнилося місце помічника особистого секретаря, Черчілль проводив співбесіду з одним із претендентів, доволі молодою людиною приємної зовнішності.
Дізнавшись ім’я і походження претендента, прем’єр-міністр Англії, прикуривши свою незмінну гаванську сигару, спитав:
– А скільки вам років, молодий чоловіче?
На що той чемно відповів:
– Двадцять дев’ять, сер.
– Скажіть, а ви одружені?
– Так, сер.
– І у вас є діти?
– Четверо, сер.
Затягнувшись сигарою, сер Уїнстон замовк і після великої паузи сказав:
– Ви, молодий чоловіче, напевно знаєте, що я дуже люблю курити кубинські сигари. Але, незважаючи на те, що я дуже люблю це робити, я все-таки роблю перерву і витягаю свою сигару з рота …
Задумайтеся про це …

[Один раз у метро]
Уїнстон завжди дивиться на світ “наче в шорах” … Він нічого не знає про життя простих людей. Він ніколи не їздив в автобусі і лише один раз був у метро. Клементина, дружина Черчілля, квітень 1945

[Будь ласка, інші квитки]
На одному з етапів своєї політичної кар’єри Черчілль позбувся усіх своїх посад, і дуже багато хто вважав це його політичною смертю. Бернард Шоу послав два квитки на прем’єру своєї нової п’єси, забезпечивши запрошення таким посланням: “Шановний сер! Один із цих квитків Ваш, а інший – для Вашого друга (якщо у Вас знайдеться хоча б один)”. Черчілль відіслав квитки назад із запискою такого змісту: “На жаль, відвідати прем’єру не зможу. Будьте люб’язні, надішліть два квитки на наступну прем’єру, якщо така відбудеться”.

cherchil_Winston_Churchill_1[Найстаріший]
“Не минуло й п’яти хвилин з моменту появи в палаті громад Вінстона Черчілля, як ми побачили, що він сидить розвалившись, насунувши на лоб циліндр, схрестивши витягнуті ноги, глибоко засунувши руки в кишені, і озирається навколо так, ніби він був не молодим, а найстаршим депутатом”.
Спогади очевидця першої появи Черчілля в парламенті, 1901

[Діалог з верблюдом]
Верхній Єгипет. 28 грудня 1907 р. Черчілль завершував свою тримісячну поїздку колоніями. Поїздка не обійшлася без пригод. Сомалієць-погонич так описав зустріч Черчілля з роздратованим верблюдом: “Верблюд ударяти Черчілль. Сахіб Черчілль ударяти верблюд. Тепер верблюд бути дуже хороший”.

[Можна подумати]
Черчілль дуже любив купатися. Одного разу (це було на початку 1920-х років), подорожуючи поїздом по Єгипту, Черчілль наказав зупинитися серед пустелі і добути йому гарячої води для ванни з паровозного котла. Коли це було зроблено, він на очах численних здивованих арабів прийняв ванну, сказавши: “Можна подумати, що вони ніколи не бачили голих”.
Охоронець Черчілля Томсон.

[Війни не бачити]
Сер Уїнстон, дізнавшись, що військовим міністром призначено Емануеля Скінрелла, вельми зрадів, сказавши: – Ну, вже тепер війни напевно не буде! Раніше, коли Скінрелл займав пост міністра паливних ресурсів, були великі проблеми з вугіллям і дровами.

cherchil_4 [А тепер нехай опоненти мучаться]
Виступаючи одного разу в парламенті, Черчілль підкріплював свої слова безліччю цифр, не заглядаючи в текст. Це настільки вразило всіх, що потім хтось із друзів не втримався від запитання:
– Як тобі вдалося зібрати стільки даних? Адже на це потрібно не менше півроку!
– Саме стільки часу повинні витратити мої противники, щоб довести неточність цих цифр, – пояснив сер Уїнстон.

[Шекспір на зубок]
Вступникам потрібно було написати письмову роботу латиною. Черчілль за дві години зумів поставити на екзаменаційному листку одиницю, взяти її в дужки, потім додати до цього масну пляму і ще кілька чорнильних плям. І це було все … Відставання Черчілля в школі пояснюється лише його неймовірною упертістю. Виявилося, що Уїнстон успадкував від батька чудову пам’ять. Одного разу, на подив викладачів і учнів, він отримав премію, прочитавши на пам’ять без єдиної помилки 1200 рядків із книги Маколея про Стародавній Рим. Він знав напам’ять великі сцени з п’єс Шекспіра і не упускав нагоди поправити викладача, якщо той помилявся, цитуючи “Отелло” або “Гамлета”. Хлопчик учив лише ті предмети, які йому хотілося, і відкидав усі інші. Він навіть вибирав учителів, у яких готовий був учитися, відмовляючись від тих, хто йому не подобався.

[Засіб від облисіння]
На одному офіційному прийомі, розливаючи шампанське, офіціант облив лисину Черчілля і страшенно перелякався. За столом постала гробова тиша. Перервав її сам потерпілий: – Любий, ви справді вважаєте, що це найрадикальніший засіб від облисіння?

[На всі 200]
Після інспекційної поїздки в розташування англійських військ прем’єр Черчілль запропонував фельдмаршалу Монтгомері випити по чарці віскі і викурити по сигарі. Монтгомері ввічливо відмовився, мотивуючи тим, що абсолютно не вживає алкоголю і не палить, тому здоровий на всі сто. Черчілль відповів: “Отже, якщо я п’ю і курю, то відчуваю себе здоровим на всі двісті!”.

[Дохід від злочинів]
З нагоди свого дня народження Черчілль отримав у подарунок зібрання творів Агати Крісті, яку вважав найвидатнішим автором кримінального жанру. Беручи книги, Черчілль вимовив: “З часів Лукреції Борджіа – це перша жінка, якій злочини принесли такий колосальний дохід”.

[Руфус II]
За роки, проведені у відставці, стан здоров’я Черчілля, що погіршало до кінця війни, помітно покращало. Багато часу він проводив у Чартвеллі, отримуючи задоволення від сільського життя. Особливо Черчілль любив тварин. У Чартвеллі жили чорні лебеді із Західної Австралії, дивовижні риби плавали у ставку. Улюбленцем господаря був маленький коричневий пудель Руфус, або Рут. Черчілль був страшенно засмучений, коли собака загинула під колесами автобуса. Один із друзів подарував йому точно такого ж пуделя, який і отримав ім’я Руфус II.cherchil_6

[Тільки при зміні]
Черчілль досить розширено тлумачив функції Міністерства торгівлі, яке він очолив у 1908 році. Не минуло й двох років, як Міністерство по суті стало одночасно і Міністерством праці. Розширення функцій Міністерства знайшло офіційне визнання з боку уряду. Спеціальним актом парламенту було дозволено збільшити платню міністра з 2 тис. до 5 тис. фунтів стерлінгів на рік. Тим самим міністра торгівлі було поставлено в один ряд із міністрами першого рангу. Черчілль, однак, запропонував, щоб рішення про збільшення платні набуло чинності лише після того, як його буде замінено на цій посаді іншою особою. Жест справив враження.

[Зі здоров’ям у Вас все в порядку? ]
Фотограф, знімаючи Вінстона Черчілля в день його вісімдесятиріччя, ввічливо запитав: – Сподіваюся, сер, що і в наступному році в цей же день я знову зможу зняти Вас? – А чому ні? – Посміхнувся Черчилль. – Сподіваюся, зі здоров’ям у Вас все в порядку?

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *