Легенди Бледського озера та однойменного замку

Бледське озеро (словен. Blejsko jezero) – Льодовикове озеро в Юлійських Альпах у Словенії (2,1 км довжиною та 1,4 км шириною). У центрі озера розташований єдиний у Словенії острів (Blejski otok).

bled-004

Тут знаходиться католицька каплиця Успіння XVI століття, де за традицією проводяться вінчання, і значні археологічні розкопки з раннього середньовіччя. Для відвідин острова пропонуються традиційні дерев’яні човни під назвою «тином» схожі на гондоли. Над озером на крутій скелі розташований найстаріший у Словенії замок Блед.bled-0013

Blejski_otok

Бледське озеро знаходиться в 10 кілометрах від столиці Словенії Любляни. Максимальна глибина озера – 30 м. Гори захищають озеро від північних вітрів, тому озеро добре прогрівається – до 25 ° C у липні і серпні.
Колись у середньовіччі назву Блед носив неприступний замок, який був центром єпископських володінь. У ХІХ столітті Блед став приватними володіннями, а з початком будівництва залізниці – туристичним центром Словенії.
У каплиці є дзвін бажань, у нього можна пробити, загадавши бажання, яке, за повір’ям, неодмінно збудеться.bled-002

ble_300_08Існує також місцева легенда про бідну вдову, чоловіка якої, господаря Замку, убили бандити. На її прохання для церкви на острові відлили дзвін. На жаль, у той час як дзвін перевозили на острів, почався сильний шторм на озері, човен перекинувся і човнярі потонули. Тоді бідна вдова поїхала в монастир у Рим, і розказала Римському Папі свою сумну історію. Папа наказав відлити новий дзвін і послати його в Блед. Цей дзвін, який є тепер тим самим відомим «дзвоном бажань», було виготовлено в Падові в 1534 році.
Кажуть, що інколи чути звуки втраченого дзвону на дні Бледський озера, який виразно чується ночами під час шторму.
У 1809 р., коли Блед перебував під Францією, через брак фінансових ресурсів французи почали продавати дзвони з церкви на острові. Дивом зберігся лише «дзвін бажань».bledskii-zamok-

bledskii-zamok-5

Сходи з 99 кам’яними сходинками до цих пір зберігають старовинну весільну традицію: наречений повинен пронести наречену на руках наверх через усі 99 ступеней, тим самим довівши, що він готовий до шлюбу.
bled-008У ранньому Середньовіччі на острові знаходилося слов’янське капище. За однією з легенд – це був храм богині любові. Також тут було знайдено близько 124 поховань ІХ-ХІ ст. давніх слов’ян.
Бледський замок – замок, побудований на вершині 130-метрової прямовисної скелі над озером. Уперше згадка про нього датується 1004 роком. З тих пір він багато разів був перебудований і розширений.bledskii-zamok-1024x682

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *