Швейцарія – країна райських озер

Швейцарія – це маленький, особливий світ. Проте це не тільки країна банків, найвідоміших у світі годинникових брендів та замків.

Швейцарія ще й країна озер, відпочити на яких завжди вважалося не лише корисним, але й дуже престижним.
У Швейцарії налічується близько 200 озер і кожне з них можна назвати чудовим райським куточок, казковим витвором природи, відвідування якого запам’ятовується надовго …

Женевське озеро (фр. Lac Léman, Le Léman, Lac de Genève, нім. Genfersee) – прісноводне озеро на кордоні Швейцарії та Франції, у міжгірській западині між Альпами та г. Юра.
zhenevskoe-ozero-01

zhenevskoe-ozero-03Друге за площею прісноводе озеро в центральній Європі (після Балатону). 60% його перебуває під юрисдикцією Швейцарії (кантони Вауд, Женева, і Валіс) і 40% – Франції. Улоговина озера сформована льодовиком. Озеро поділяють на дві частини: Велике Озеро та Мале Озеро.
Площа 582 км², глибина до 310 м; протікає ріка Рона; судноплавне; на Женевському озері є численні осередки туризму й відпочинку, курорти; Шильйонський замок; головні міста на берегах озера: Лозанна та Женева.SWISS CITIES

zhenevskoe-ozero-04

Озеро Бріенц зачаровує своєю незайманою красою і дивним водоспадом Гіссбах, низвергающимся прямо з льодовиків.
Озеро Бріенц знаходиться в самому серці Швейцарії в передгір’ях Альп. Озеро є популярним місцем для літнього відпочинку на тлі гір із м’яким кліматом без виснажливої спеки, а багата природа і красиві гірські пейзажі всіляко сприяють приємного проведення часу.Brienzersee1Озеро має довжину 14 км, завширшки – 3 км, глибина – 261 м. Загальна площа озера – 30 кв. км. В озеро впадають річки Арі, Лючин і Гісбах. Доповнюють пейзаж озера гірські хребти Бріенцерграт і Фаульхорн.
Глибокі води озера постійно змінюють свій колір залежно від освітлення і переливаються сірими, зеленими і синіми відтінками. Посеред озера затишно розташувався невеликий острівець із деревами. На цьому острові раніше жили ченці, які побудували на ньому каплицю.

Brienzersee12

Brienzersee11Озеро Тун вважається одним з найбільш відвідуваних місць у Швейцарії. Тут створені відмінні умови для любителів водних видів спорту: водних лиж, віндсерфінгу, парусного спорту.
Гірськими стежками тут прокладені туристичні маршрути, і можна сходити на прогулянку або піднятися на одну з гірських вершин – Stockhorn, Niesen, Brienzer Rothorn і Niederhorn.

Oz_Tun1Озера Бріенц і Тун, розташовані практично в серці країни, є ідеальним місцем для відпочинку на тлі чарівної краси альпійських гір, далеко від виснажливої спеки і міського шуму.
Тут також можна познайомитися і з історією країни, оглянувши архітектурні та історичні пам’ятки. У містечках по берегах Тунского озера превалює архітектурний стиль бароко. Тут багато старовинних церков і замків, фортів та фермерських будиночків. Oz_Tun

Oz_Tun2

Озеро Лаго Маджоре – дивовижне та романтичне озеро, знаходиться на кордоні між Італією і Швейцарією, є одним із найпопулярніших курортів у Західній Європі.
Загальна площа водної поверхні становить більше 200 кв. км. Маджоре утворилося внаслідок танення льодовиків, протягом мільйонів років і є тектонічною улоговиною, заповненою найчистішою водою й оточеною високими берегами, за якими видніються обриси Ломбардних Альп.Lago MaggioreЗ усіх боків озеро обдувається вітрами, і кожен напрям має свою назву. Так, «Мергоццо» означає «західний», а «Маджоре» – «північний», що і відображено в назві озера. Головними його особливостями є значне коливання рівня води протягом року і терпимість до морозів. Маджоре не замерзає навіть у найхолодніші зими. Завдяки м’якому клімату і красивим ландшафтам, ці місця цілий рік збирають тисячі охочих відпочити на мальовничих берегах цього італо-швейцарського курорту.

Lago Maggiore1

Lago Maggiore2

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *