Топ-5 найкрасивіших каскадних водоспадів

Водоспади завжди привертають увагу любителів природних чудес. Вони мають дивний магічний вплив на людину – бурхливі потоки іскристих води заряджають енергією, а тихі струмені, навпаки, заспокоюють. Напевно, всі погодяться, що кожен водоспад по-своєму гарний, але є на світі такі витвори природи, які інакше як шедеврами не назвеш.

Одними з найбільш незвичайних за формою уступів і грою фарб є водоспади, чиї води сильно насичені кальцієм. Пропонуємо п’ятірку найкрасивіших і найзнаменитіших.

Термальні джерела Памуккале, Туреччина
pamukalle2

pamukalleПамуккале – це ціла система геотермальних джерел, температура води в яких варіюється від теплої (35 градусів) аж до окропу (100 градусів).
Гаряча вода, взаємодіючи з гірською породою, утворила красивий ланцюг білосніжних басейнів різної глибини.

Водоспад жовтого дракона, Китай
Тут можна спостерігати дивовижну гру фарб: самі скелі мають червонуватий відтінок, вода в більшості водойм блакитна, а їх дно всіяне жовтими кальцінізованнимі відкладеннями, які й виблискують на сонці.
У деяких водоймах ростуть різнокольорові водорості, завдяки яким вода набуває зеленого, жовтого і навіть помаранчевого кольору.

zhovty_drakon_vodospad2zhovty_drakon_vodospad1

zhovty_drakon_vodospad

Водоспад Семука Чампі, Гватемала
Колір води в цьому дивовижному водоспаді, затиснутому між високими кручами, змінюється залежно від часу доби, погоди і пори року.
Назва водоспаду перекладається як «Священна вода».waterfallbeauty-10

waterfallbeauty-11

Водоспад Куанг Сі, Лаос
Цей чудовий чотириярусний водоспад знаходиться в провінції Луангпхабанг. Висота основного каскаду становить 54 м. Каскади розділені між собою невеликими басейнами, вода в яких має насичений бірюзовий відтінок. Трохи нижче другого каскаду можна бачити невелику печеру.
Водоспад є улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів, які приїжджають купатися в його басейнах, а на берегах влаштовувати пікніки. Вхід на територію водоспаду платний, тому тут завжди підтримується чистота.waterfallbeauty-12

waterfallbeauty-13

Водоспад Baishuitai, Китай
Неймовірно красивий водоспад, що складається з білосніжних терас, є одним із найбільших скупчень карбонатів-кальцієвих терас Китаю. Мокрий вапняк, що виблискує на сонці, має вигляд справжнього білого мармуру.
Восени, коли листя ростуть по берегах водоспаду дерев забарвлюється в яскраво-жовтий і червоний кольори, водоспад справляє абсолютно незабутнє враження.waterfallbeauty-15

waterfallbeauty-17

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *