Топ-10 оригінальних видів транспорту у світі

У наш високотехнологічний вік складно собі уявити людину, яка б жодного разу нікуди ні на чому не їздила (не плавала, не літала і т.д.). При цьому звичними автомобілями, автобусами, літаками та потягами список сучасних видів транспорту не обмежується! Ми представляємо вам найнезвичайніші транспортні засоби з усього світу.

Плаваючий автобус Hippo (Канада)Hippo-660x406Назва цього транспортного засобу перекладається як «бегемот», і вона йому цілком підходить. Автобус починає свій шлях на суші, а потім «легким порухом руки» перетворюється на невеличке судно і рухається поверхнею озера Онтаріо. Цей «земноводний» вид транспорту вміщує 40 пасажирів і використовується для проведення оглядових екскурсій по Торонто.

PRT (Personal Rapid Transit) (Великобританія)
Personal Rapid TransitНазва перекладається як «персональний автоматичний транспорт». Здається, що ці невеликі обтічні кабінки прийшли до нас із фантастичних фільмів про далеке майбутнє. Вони рухаються без водія і за принципом дії нагадують горизонтальний ліфт. Покататися на «громадському транспорті майбутнього» можна в лондонському аеропорту Хітроу.

Автобус Wubbo Superbus (ОАЕ)
Electric-superbus-2-1024x682Про розкішне життя в Об’єднаних Арабських Еміратах ходять легенди. Тільки подивіться: у них навіть автобус схожий на розкішний суперкар! Транспортний засіб має 23 посадочні місця і пересувається від Дубая до Абу-Дабі по виділеній смузі зі швидкістю близько 250 км/год. Розроблявся цей автобус у Нідерландах, автором проекту став Вуббо Оккельс, який першим із голландців побував у космосі. Напевно, саме тому транспортний засіб своїми обрисами нагадує космічний корабель!

Трицикли GoCar (Іспанія)
GO_Car_Barcelona_Tourism_CataloniaЦей незвичайний транспортний засіб ще називають «співаючим таксі». Його основна функція – показати туристам пам’ятки Барселони. Водія у цього автомобільчика немає: машина орієнтується по GPS і паралельно повідомляє пасажиру про всі примітні об’єкти навколо. Якщо туристу стане нудно, трицикл замість екскурсії може розповісти анекдот або заспівати пісеньку.

Полярний всюдихід (Канада)
churchill_polar_rover_01_komar_orgКанадське міністерство транспорту може похвалитися своєрідним полярним всюдиходом, який має вигляд як поставлена на величезні колеса вантажівку.
Це полярний всюдихід-автобус. Його використовують для полярних сафарі, під час яких туристи можуть помилуватися різноманітними полярними тваринами.
Раніше такі чудо-автомобілі використовували як пожежні автомашини для віддалених аеропортів. Але з часом відбулася їх перекваліфікація.
Автобуси обладнані кондиціонерами, м’якими сидіннями для туристів, міні-кафетерієм, туалетами та оглядовим майданчиком. Іншими словами, всім, що зробить подорож надзвичайно комфортним.

Ескалатори Central-Mid Levels (Гонконг)

hong_kong_travel_spot_0205Ескалатори ми звикли бачити в метро або в багатоповерхових торгових центрах. А ось влада Гонконгу вирішили використовувати цей спосіб переміщення … для боротьби з пробками! Жителям міста пропонувалося проїхати близько кілометра на ескалаторах, замість того щоб доїжджати з одного району міста в інший вузькими вуличками. Особливого полегшення дорожньої ситуації це не принесло, але туристам такий спосіб пересування сподобався. В транспортну систему увійшли 20 ескалаторів та 3 рухомі доріжки (траволатора).

Вуличний ліфт Santa Justa (Португалія)
Santa JustaЦя незвичайна конструкція з’явилася в Лісабоні вже більше 100 років тому: окремо стоїть ліфт, який побудували учні знаменитого Гюстава Ейфеля. Спочатку кабінки піднімалися й опускалися за рахунок енергії пари, потім для ліфта було побудовано електродвигун. Зараз шахта заввишки 45 метрів пов’язує два райони Лісабона – Байша і Байру-Алто. Зверху є оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на місто. Для тих, хто страждає на клаустрофобію і не любить ліфтів, поруч передбачені сходи для підйому.

Левітуючий потяг «Маглев» (Китай)
Левітуючий потяг «Маглев»З центру Шанхаю до аеропорту, що знаходиться за 30 км, цей поїзд їде зі швидкістю 431 км/год. Здавалося б, швидкісними поїздами зараз нікого не здивуєш, але цей – особливий! Справа в тому, що він їде, не торкаючись рейок, а буквально летить над ними. Назва поїзда «Маглев» розшифровується як «магнітна левітація» і пояснює принцип роботи цього транспортного засобу. Ніякої магії, тільки закони фізики!

Пивний бар на колесах (Німеччина)
Пивний бар на колесахПияцтво за кермом жорстоко карається не лише у нас, а й майже в усіх країнах світу. Однак вулицями Берліна курсує транспортний засіб, на який цей закон, схоже, не поширюється. «Відвідувачі» пересувного бару одночасно п’ють пиво і крутять педалі – поєднуючи приємне з корисним. Єдиний тверезий чоловік на цьому транспортному засобі – це бармен, який розливає пінний напій і управляє баром на колесах.

Метротрам (Росія)
tramvay_001 Дивлячись на фотографію, на якій з тунелю метро виїжджає трамвай, багато хто вважає, що це фотошоп. Насправді такий «гібрид» справді існує. Більшу частину свого маршруту волгоградський метротрам долає по рейках на поверхні, а на трьох станціях «пірнає» під землю, перетворюючись на метро. Причому весь маршрут цей вид транспорту проїжджає з досить значною швидкістю – 65 км/год.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *