Королівство Тонга: географічне положення, природа та пам’ятки

Королі́вство То́нга (Tonga, англ. Kingdom of Tonga) — держава-архіпелаг у південно-західній частині Тихого океану, складається із понад 172 островів, із яких лише 36 населені. Належить до карликових держав.

tonga_12

tonga_1Острови Тонга розташовані на лінії, що сполучає Нову Зеландію і Гаваї, південніше від Самоа і східніше від Фіджі. Були відкриті голландськими мореплавцями Віллемом Схаутеном і Якобом Лемером у 1616 році.
У перекладі з багатьох мов Полінезії слово Tonga означає «південь». Однак тонганці перекладають назву своєї країни як «сад». Англійський мандрівник Джеймс Кук назвав архіпелаг у 1773 році «Островами дружби».tonga_

tonga_9

Географічне положення
Держава Тонга – це своєрідне скупчення вулканічних та коралових островів, розташованих у південній частині Тихого океану. Найближчі архіпелаги — острови Фіджі (розташовані на північно-захід від Тонга) та архіпелаг Самоа (на північно-схід).

tonga_10

tonga_2_DX-News_A35YZЗагальна площа Тонга становить близько 748 км². З них суші — 718 км², водної поверхні — 30 км². Країна розташована на 172 островах, з яких лише 36 населені (площа населеної території близько 670 км²). Найбільшими острівними групами, які входять до складу Королівства, є острови Вавау, Тонгатапу та Хаапай. Архіпелаг Тонга тягнеться з північно-північно-сходу на південно-південно-схід приблизно на 631 км, а з південного сходу на північний захід приблизно на 209 км. Найвища точка країни, яка досягає висоти 1033 м, розташована на острові Као. Острів Тонгатапу характеризується рівнинним рельєфом: поодинокі пагорби досягають висоти близько 30 м. Коралова основа острова вкрита вулканічним попелом глибиною
За своєю природою всі острови Тонга поділяються на піднесені вулканічні і низинні вапнякові. Час від часу на островах відбуваються виверження вулканів. За останні 200 років їх число досягло 35 випадків.tonga_6

Більшість островів оточені кораловими рифами, населеними сотнями видів різних мешканців морських глибин (риб, молюсків, морських черепах). У період залицянь і розмноження в прибережні води Тонга припливають горбаті кити.
Завдяки теплому тропічному клімату, великій кількості дощів і високій родючості грунтів більшість островів Тонга густо вкриті рослинністю, представленою більш ніж 750 видами. Однак великі масиви тропічних лісів збереглися лише на незаселених островах вулканічного походження.

Tonga_7

tonga_8_volcano-На відміну від рослинного тваринний світ островів украй бідний і представлений лише кількома видами рептилій, двома видами кажанів і 73 видами птахів. Для збереження біорізноманіття островів у країні організовано два національні парки (на островах Еуа і Вавау) і шість заповідників.Сьогодні острови Тонга вважаються маловивченими з археологічної точки зору.Найбільший інтерес для туристів представляють 12-тонний триліт Хаамонга-а-Мауї («Ноша бога Мауї») та місто Муа, колишня столиця Тонга. Хаамонга-а-Мауї – це своєрідна арка, складена з трьох п’ятиметрових коралових плит, що зовні нагадує Стоунхендж. Tonga_3Призначення цієї споруди для вчених залишається загадкою. На місці Муа знайдено місця проживання та поховання верховних вождів.У столиці Тонга, місті Нукуалофа, увагу іноземців насамперед привертає Королівський палац із похоронним комплексом Малаекула (закриті для відвідування) і залишки оборонних споруд. Також у місті багато красивих церков, виконаних у різних архітектурних стилях.tonga_4

tonga_5 Найвідомішими є Собор Святої Діви Марії, Сентенаріо і Собор Святого Антонія. Помилуватися шедеврами рукоділля місцевих мешканок можна в Культурному центрі Лагафонуа, а ближче познайомитися з історією країни – в Національному музеї.
Другим за величиною містом Тонга є місто Неіафу, розташоване на острові Вавау. Гості острова із задоволенням відвідують дивовижний ботанічний сад Енеіо (‘Ene’io), що вважається кращим у південній частині Тихого океану.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *