Топ-5 найстаріших вин у світі

Стародавні вина, вік яких обчислюється тисячоліттями, доходять до нас або у вигляді сухого залишку, або у вигляді оцту. Тобто покуштувати таке вино наразі не можливо.

Знавці стверджують, що придатними до вживання можна вважати вина, виготовлені не раніше 1700 року. І то за умови, що зберігалися вони в ідеальних умовах. Саме такі напої увійшли до сьогоднішного рейтингу Топ-5 найстаріших вин у світі.

5. «Мускат рожевий Магарач», 1836
Це вино занесено в книгу рекордів Гіннеса, як найстаріше з усіх, вироблених у Росії. Всього збереглося 3 пляшки цього вина, які зберігаються у винотеці ВНДІ «Магарач» поблизу Ялти.
vino_1Для виробництва вина «Магарач» і 200 років тому, і сьогодні використовують тільки виноград, що росте біля селища Відрадне Ялтинського району.

4. Шато Лафіт Ротшильд, 1787
Цю пляшку вина роздобули співробітники британської компанії Antique Wine Company, які продають кращі вина у світі.
Колись пляшка належала першому президентові США Томасу Джефферсону, а потім стала надбанням сімейства Ротшильдів. vino_2 Ціна пляшки за оцінками експертів – близько $ 156 000. Однак купити історичну пляшку не так вже й просто – її включили до складу цілої колекції із 48 вантажних вин. Природно, що такий набір буде коштувати чималеньку суму.

3. Шато д’Ікем, 1787
Пляшка цього вина була продана в 2006 році за $ 90 000. Таким чином, це найдорожче у світі солодке біле вино. vino_3 Придбав пляшку анонімний колекціонер з Америки, який заявив, що пити напій не збирається, а значить, вино може ще знайти нового господаря.
До аукціону пляшка довгі роки прикрашала колекцію рідкісних алкогольних напоїв компанії «Antique».

2. «Херес де ла Фронтейра», 1775
Іспанське вино зберігається в кримському музеї «Массандра». П’ять пляшок хересу утворюють перлину музейної колекції вин, що включає трохи менше мільйона пляшок. Одну з пляшок було в 1990 році продано анонімному покупцю на Сотбіс за $ 50 000.
vino_4 Після того вино ще двічі виставлялося на аукціонах і продавалося за порівнянною ціною, дозвіл на вивезення вина за межі України давався від імені президента країни.
Хроніки засвідчують, що в 1964 році одну з колекційних пляшок було відкорковано для дегустації за розпорядженням М. Хрущова. Всі, кому довелося спробувати херес, заявили, що вино у відмінному стані.

1. Rüdesheimer Apostelwein, 1727
У підвалі одного з ресторанів Бремена встановлено 12 винних бочок, кожна з яких названа іменем біблійного апостола. Найстаріше у світі вино з числа придатних до вживання зберігається в «Бочці Іуди», обсяг вимірюється без чогось 3000 літрів.
vino_5Періодично з бочки зціджують кілька пляшок, які не продають, а підносять як дар монархам і політичним діячам. Востаннє забір у пляшки проводився ще в 1950 році.
Декілька разів до бочки додавали молоде вино з виноробного міста Рюдесхайм найкращих врожаїв – підживлення цукром молодого вина дозволяє старому зберігати свою свіжість.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *