Унікальна «потрійна межа» – кордон між Аргентиною, Бразилією і Парагваєм

У світі не так вже й багато місць, де в одній точці сходяться кордони трьох держав. Одне з таких незвичайних місць, потрійна межа, знаходиться в самому серці Південної Америки.

kordon_1Потрійний кордон – це прикордонний регіон, де зустрічаються кордони трьох країн: Аргентини, Парагваю та Бразилії.
Існує безліч незвичайних меж серед безлічі держав, але цю межу можна вважати унікальною – вона сформована конвергенцією двох річок – могутньої Парани та однієї з її найбільших проток Ігуасу. Дві річки природним чином поділяють території трьох країн. Правий берег Парани належить Парагваю, а на протилежному березі кордон проходить по річці Ігуасу, лівий берег якої аргентинський, а правий – бразильський.
На наййдоступнішій ділянці з аргентинської сторони, ще в 1903 році в цьому місці було споруджено пам’ятник, що символізує дружбу трьох держав, які знаходяться поруч. kordon_5У місці зустрічі трьох країн утворена не тільки «потрійна межа». На стрілці річок знаходиться одне з найнезвичайніших у світі «потрійне місто». Парагвайська частина «потрійного міста» знаходиться на правому березі Парани і називається Сьюдад-дель-Есте, на протилежному березі Парани знаходяться бразильське та аргентинське міста, розділені річкою Ігуасу.kordon_7

kordon_8 Назви міст дуже схожі. Бразильське називається Фос-ду-Ігуасу, а аргентинське – Пуерто-Ігуасу.
У «Потрійному місті» між трьома країнами побудовано два прикордонних мости – один через Парану між Бразилією і Парагваєм, а другий через Ігуасу між Аргентиною і Бразилією. Крім того, діє поромна переправа, за допомогою якої можна потрапити з Аргентини в Парагвай безпосередньо.
«Прикордонний трикутник» займає площу розміром у 2,5 тис. кв. км, де проживає близько 500 тис. осіб. Тут можна зустріти вихідців з Німеччини, Китаю, Кореї та країн Близького Сходу.
Поруч на кордоні Бразилії та Аргентини також знаходиться один із найпрекрасніших водоспадів світу – Ігуасу, який також розділений між кількома країнами.kordon

kordon_2

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *