Цікаво про Сербію: служба у сербській армії є добровільною

Серби оселилися на Балканському півострові в VI і VII століттях.
Сербія займає територію в 88 361 км кв.

Населення Сербії перевищує 7,1 млн. осіб.
Белград – столиця і найбільше місто Сербії. Його населення становить більше 1,1 млн осіб. Однак реальна кількість жителів, включаючи нелегалів, перевищує 2 млн осіб!
Республіка Косово 17 лютого 2008 проголосила себе незалежною від Сербії державою. Територією править албанська більшість (92%), яка і вимагало незалежності. Країну визнали лише 86 держав світу.
Римський імператор Костянтин Великий народився в місті Ніш, Сербія, в 274 році н. е.
miroslavjevo_jevandjelje_serbiaМірославово Євангеліє, написане в 1180 році, є найстарішим сербським рукописом. Рукописна пам’ятка занесена до реєстру ЮНЕСКО «Пам’ять світу» – цікавий факт.
За офіційними даними ООН, на території країни проживає найбільша кількість біженців у Європі! У загальній складності їх налічується більше 314 тис. Масове заселення Сербії іммігрантами пояснюється розвалом Югославії, після якого сотні тисяч людей із Хорватії, колишньої Сербської Країни, Боснії і Герцеговини, а також Косова.
Сербія була однією з 6 республік, що входили до складу Югославії. У 2003 році було укладено вільний союз між Чорногорією і Сербією. Проіснував він всього 3 роки. За результатами референдуму в травні 2006 року, Чорногорія, а після і Сербія, проголосили незалежність.
Цікавий факт: Перша світова війна почалася з вини серба. У 1914 році сербський націоналіст убив ерцгерцога Австрії Франца Фердинанда. Це і послужило приводом оголошення війни проти Сербії.
Футбол, баскетбол і волейбол є найбільш популярними видами спорту в Сербії. Збірні з баскетболу та волейболу – одні з найсильніших і перспективних у світі.
serbia_hram_sv.Savvy_Belgrad_Храм Святого Сави в Бєлграді є одним із найбільших православних храмів у світі. Від початку будівництва і до наших днів пройшло більше 100 років, але храм досі не закінчений. Незважаючи на це, тут регулярно проходять богослужіння. Храм Святого Сави є одним із найкращих пам’яток Бєлграда. Цікаво, що висота всього споруди з куполом (70 м) і хрестом (12 м) становить 269 м! – Цікавий факт.
serbia_Belgrade_Arena_south-eastБєлград Арена – один із найбільших спортивно-концертних залів у Європі. Тут дуже часто проходять концерти світових зірок і міжнародні змагання.
Стоянка мисливців Ліпенск-Вір є першою цивілізацією в Європі, яка змогла залишити після себе скульптуру. Це свідчить про високий розвиток цих поселень ще за 7000 років до н.е.
Перший супутниковий сигнал з Європи до Північної Америки був посланий у 1963 році з Сербії.
Срібне озеро, яке часто називають сербським морем, є найбільшим у Сербії. Воно також є одним із найчистіших і найкрасивіших озер у Європі.
serbia_Kalemegdan-wall-springПарк Калемегдан є одним із найвідоміших і популярних пам’яток Бєлграда. Туристів вражають прекрасні скульптури, середньовічна архітектура і розкішні фонтани.
Більше 85% населення країни сповідує православ’я; 5% – католики, 3% – мусульмани. Решта 7% є прихильниками інших релігій.
о. Це стало можливим завдяки реформуванню збройних сил у 2011 році.
serbia_vulycia_pryncaЦікавий факт: вулиця Принца Майкла в Белграді є однією з найкрасивіших пішохідних вулиць Європи. Тут розташована величезна кількість вражаючих споруд і особняків, побудованих у кінці 1870-х років.
Сільський туризм Сербії – один із найрозвиненіших у Європі. Він поєднує відпочинок на природі, здорову їжу і участь в активних видах спорту.
У Сербії налічується більше 1,6 млн. автомобілів.
Сербія – одна з небагатьох країн Європи, яка має безвізовий режим одночасно з Євросоюзом і Росією – цікавий факт.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *