Середньовічний замок Бодіам (Англія)

Замок Бодіам (англ. Bodiam Castle) – одна з наймолодши англійських середньовічних фортець, що збереглися донині. Її побудовано в 1385 році у графстві Сассекс, поблизу мальовничої річки Ротер.

Bodiam_Castle_1 Неймовірно красиве укріплення оточує маленьке штучне озеро, яке колись служило захисним ровом, а зараз стало окрасою замку. Гладь водойми покривають латаття, і здається, що замок пливе по воді.

Першим власником фортеці був сер Едвард Деллінгрідж, виходець зі старовинного Сассекського дворянського роду, активний учасник Столітньої війни. У 1377 році він повернувся з Франції надзвичайно розбагатівши й здобувши військовий досвід. У наступному році він одружився з Елізабет Варлей і отримав у придане замок Бодіам.

Bodiam_Castle_2У 80-ті роки XIV ст. хід Столітньої війни обернувся не на користь англійців. Французи змогли не лише повернути собі кілька міст, а й посягнули на землі східного узбережжя Англії. Серед інших під загрозою набігів опинився й Бодіам.

21 жовтня 1385 р. король Річард II наказав Деллінгріджу «зміцнити маєток для захисту околиць річки Ротер і щоб зупинити просування французів». Так почалося будівництво фортеці. Фортецю наразі зараховували до так званих «житлових» замків. Щоб зробити укріплення надійним і неприступним, було застосовано чимало новітніх досягнень того часу: навісні бійниці, круглі вежі, розрахунок секторів обстрілу і багато іншого. Не менше зусиль було докладено і для того, щоб облаштувати його приміщення для повноцінного світського життя. Історія довела, що архітектори мудрували над комфортабельністю замку недаремно: жити в ньому було одне задоволення, зате очікуваного нападу французів так і не відбулося.Bodiam_Castle_6

Bodiam_Castle_7

Рід Деллінгріджів у 1483 році згас, а після того як Томас Леукнор одружився з леді Деллінгрідж Бодіам – перейшов до роду Леукнорів. Під час воєн Білої і Червоної троянд члени цієї родини проявили себе затятими прихильниками династії Ланкастерів. Тому Річард III з династії Йорків наказав своїм «вірним людям у Сассексі і Кенті осадити Бодіам, захоплений бунтівниками». Тільки на горизонті з’явилося велике військо карателів, гарнізон твердині здався без єдиного пострілу. Тому сам Бодіам не постраждав.

Після завершення війни Білої і Червоної троянд фортеця повернулася в руки Леукноров і перейшла у спадок до молодшої гілки родини.Bodiam_Castle_4

Bodiam_Castle_8

Бодіам щасливо пережив буржуазну революцію і громадянську війну, але потім був покинутий і в XVII ст. перетворився на порослі плющем руїни. У 1815 році залишки замку хотіли знести, але Бодіам урятував Джон Руллер, сквайр із Брайтлінта, який викупив цю фортецю.

У 1916 році замок Бодіам придбав відомий англійський політичний діяч і цінитель старожитностей лорд Керзон Кедлстоунський. Він одразу ж почав роботи з реставрації. Перед своєю смертю, в 1925 році, лорд Керзон передав замок «Національний фонд», організації, яка займається збереженням пам’яток архітектури Великобританії.Bodiam_Castle_5

Bodiam_Castle_9

You may also like...

1 Response

  1. Юлія сказав:

    Спасибі, велике за це повідомлення воно знадобилось

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *