Традиції Чорногорії: фестиваль «Мімоза»

Фестиваль «Мімоза» – це колосальне свято, що влаштовується чорногорцями в чудовому місті-курорті Херцег-Нови під кінець зими. Відпочивальники та мешканці курортного містечка можуть спостерігати одягнених у різноманітні костюми людей із мімозами в руках, які простують по місту. Схожі фестивалі проходять у багатьох європейських країнах: Франції, Італії, Чехії тощо.

Святкування фестивалю «Мімоза»
Prazdnik-mimozyiПід час свята на курорті звучить духова музика: виступають оркестри. Можна взяти участь у маскараді, сходити на художню виставку, стати свідком унікальних змагань рибалок і сходити на парад мажореток.
В усій Європі ще лежить сніг, а в Чорногорії, на Адріатичному узбережжі цвіте мімоза. Останній зимовий місяць тут вважають часом веселощів і свят. Фестиваль «Мімоза» – це не лише карнавал, а й різноманітні концерти, конкурси, розважальні заходи, гастролі театрів і щорічні спортивні змагання.
Prazdnik-mimozyСвято мімози в Херцег-Нови асоціюється з весною і квітами. Розпущена гілочка мімози – символ фестивалю. Чорногорська мімоза має австралійські коріння, але сьогодні рослина вважається традиційним для узбережжя Адріатичного моря і радує місцевих жителів і гостей курортів теплими фарбами, даруючи їм чудовий настрій. Свято мімози триває кілька тижнів, за які всі охочі встигають відвідати музичні концерти, вечори, присвячені театру та літературі, спортивні змагання, заходи на рибальську тематику, різні художні експозиції, і, звісно ж, бали-маскаради.

Природа Херцег-Нови
Prazdnik-mimozy_1Природа Херцег-Нови вирізняється мальовничістю цілий рік, так що навіть місцеві жителі не наважуються стверджувати, в який час року місто виглядає прекрасніше. Історія Херцег-Нови почалася в 1382 році, коли його заснував король Твртко. Сучасна назва міста походить від імені короля Герцег Степана Косача.
Щодо фестивалю «Мімоза», його початком служать чудова квіткова експозиція, хода духового оркестру з Мажоретки та селищні рибальські бенкету. Іноді фестиваль у Херцег-Нови збирає по 20 000 гостей із різних куточків світу.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *