Мейдерслот, Нідерланди – замок, який ніколи не чув брязкання зброї

Мейдерслот (Мuiderslot) – один із найвідоміших замків Нідерландів. Він височить неподалік від столиці країни – Амстердама, в гирлі річки Фехта. Замок Мейдерслот був закладений ще в 1280 році. І хоча його оточували глибокий рів, високі вежі та товстезні стіни, споруда ніколи не вважалася справжнім військовим укріпленням.

zamok_meiderslot

zamok_meiderslot_3З початку заснування форт був митницею на Утрехтському торговому шляху і, ймовірно, ніколи не чув під своїми стінами брязкоту зброї.

З давніх часів вигляд замку Мейдерслот майже не змінився. А от у стінах самого замку за кілька століть його існування тут побувало чимало господарів. За романтичним образом середньовічного замку ховається безліч таємниць, серед яких: страшна доля, яка спіткала першого власника Мейдерслот, графа Флориса V, а в 1296 році єпископа Утрехтського в стінах замку, якого підступно вбили власні слуги.zamok_meiderslot_1

zamok_meiderslot_2

Справжній розквіт Мейдерслот припав на початок XVII ст., коли замок належав поетові Пітеру Корнелісу Хоофта. Тоді замок став центром мистецтва, тут часто ставили театральні п’єси, лунала музика і спів, а бали і бенкети заступили сірі будні.

З XVIII ст. доля замку Мейдерслот не надто турбувала правителів Нідерландів. Деякий час він навіть служив державною в’язницею, після чого був абсолютно занедбаний, так що в кінці минулого століття його вирішили знести, щоб звільнити землю під забудову. На щастя, король Вільям запобіг остаточному руйнуванню Мейдерслот.zamok_meiderslot_5

zamok_meiderslot_7

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Зараз замок Мейдерслот – державний музей і популярна туристична пам’ятка. Всередині замку відтворені древні інтер’єри, обладнані антикварними меблями, картинами, лицарськими обладунками та зброєю. Влітку тут можна помилуватися чудовими садами, які оточують маєток, відвідати садом прянощів та ознайомитися зі старовинним мистецтвом соколиного полювання.

Стіни та башти замку Мейдерслот і зараз з усіх боків оточує глибокий кріпосний рів.zamok_meiderslot_4

zamok_meiderslot_6

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *