Подорож столицею Ємену і не тільки

Сана є столицею Ємену. Це місто розташоване в західній частині держави в самому центрі гірського району на досить великій висоті – 2286 м. Сана є одним із найдавніших населених пунктів у світі, у яких до цих пір живуть люди. Учені припускають, що час його заснування – приблизно ІІ ст. до н.е., коли в цих місцях панувало царство Саба. Однак місцеві легенди свідчать, що це місто було створено одним із синів Ноя, Симом.

yemen_7Сана стояла на перетині торгових шляхів, що пролягали між Червоним морем і пустелями, а також між великими містами, розташованими в гірських місцевостях регіону. Починаючи з Х ст. н.е., тут були резиденції імамів шиїтських зейдитів, які не раз проголошували себе головними правителями Північної частини країни.
Столицею Ємену місто стало зовсім недавно, в 1990-му році, відразу після утворення однойменної республіки. У цій місцевості є безліч цікавих для туристів пам’яток. Основним із них по праву вважається відмінно збережено Старе місто. Організація ЮНЕСКО в 1986-му році внесла його в свій почесний Список всесвітньої спадщини.
yemen_8Його оточують відреставровані величні фортечні стіни, висотою від 6 до 9 м, а всередині – більше сотні мечетей, більше десятка бань-хаммамів і приблизно 6,5 тис. будівель, кожна з яких виконана у вишуканому традиційному арабському стилі. Деяким будівлям Старого міста майже виповнилося чотири сотні років. Головними пам’ятками тут є ринок під назвою Сук-ель-Міл, який функціонує вже більше тисячі років, ворота Баб-ель-Ємен, зведені в південній частині цього поселення близько 700 років тому, прекрасні стародавні будинки-вежі, чимось нагадують сучасні хмарочоси і Велика мечеть, зведена в VII ст. н.е., а також мечеть Аль-Бакіл ХІІ ст.
На захід від Старого міста розташований район Бір-ель-Азабу. Тут найбільший інтерес серед відпочиваючих викликає площу Тахрір (що в перекладі означає «площа Визволення»), Військовий музей, музей прикладного мистецтва і Національний історичний музей, експонати якого цікаво розповідають про багату історію регіону.yemen_9У 15-ти км на захід від столиці Ємену на високій скелі в долині Дхар стоїть колишня резиденція для літнього відпочинку імама – Дар-аль-Хаджар. Період заснування першого палацу точно не відомий, проте вчені припускають, що він гордо вінчав неприступну вершину ще під час далекого доісламського періоду. Дар-аль-Хаджар був цілком зруйнований при турках, а перебудували його в кінці XVIII ст. У 1930-му році при імамі Іх’я території цього палацу значно розширили. Зараз він зовсім не є повноцінною резиденцією, а цілим історичним музеєм.
40 км на північний захід Сани в затишній провінції підназвою Аль-Махвіт простягається чудова долина Аль-Мунакаб, прямо над якою височіють гори. Цей регіон досить знаменитий у Ємені. Головною його перевагою є гірські міста-фортеці. Одне з таких населених пунктів – місто Шибам (його не слід плутати з Шибам, що знаходяться в провінції Хадрамаут). Це найдавніше місто, на воротах якого відпочивальники можуть побачити таємничі написи. yemen_daralhajarrockpalaceyemenСтаровинні символи були написані там ще за часів царства могутнього Саба. У Шибамі знаходиться одна з найдревніших мечетей у Ємені. Вона була побудована приблизно тисячу років тому на місці, де раніше розташовувався старий храм хам’ярітів. З Шибам можна відправитися по спеціально прокладених в скелях східцях до міста під назвою Кавкабан. Він стоїть на висоті більше 2,5 м. Кавкабан, безумовно, є одним із найбільших історичних місць у Ємені, де раніше проживали шиїтські зейдити. Там відпочивали і часто приховувалися від небезпечного переслідування деякі єменські королі. У 30 км на захід знаходиться ще одне унікальне місто-фортеця – Ат-Тавіла. Тут дуже цікаві навіть житлові будинки, які побудовані з величезних кам’яних блоків. На плато, що різко піднімається над містом, розташовані руїни фортеці V ст. Мутахар-Бін-Шараф-Уддін.yemen_castle12Ще далі від столиці Ємену простягається чудова провінція Хаджу. Її «очолює» місто Хаджу, розташований серед могутніх гірських хребтів на висоті більше 1,5 тис. м. Тут збереглася фортеця зейдитів, під якою в глибоку давнину була в’язниця.
У 35 км на південний захід Хаджі в Аль-Туре і Аслам є корисні для здоров’я гарячі джерела. Їх води застосовуються при лікуванні ревматизму і різних захворювань шкіри.
У 50 км на північ від провінції Хаджі на 2-х гірських піках, які височать над долиною Ваді-Ваар, розташувалося одне з найвідоміших єменських сіл-фортець під назвою Шахара. З XII по XVII ст. вона була головним штабом усіх єменців, які протистояли Османської імперії. Село Шахара розташоване на висоті бл. 2600 м і складається з 2 частин, розташованих на сусідніх гірських піках. Обидві половини поселення пов’язані мостом через ущелину, який було побудовано в XVII ст. з міцних вапнякових блоків.yemen_10Саада є адміністративним центром однойменної провінції і головним містом усієї північно-західній частині країни. Звичайно, він не настільки впливовий, як столиця Ємену, але він має велике значення для держави. Місто розташоване між гірськими масивами Маар і Саххар за 80 км від кордону країни з Саудівською Аравією. З давнини Саада завжди стояла на перетині великих торгових шляхів між півднем і північчю. Сааду оточує міцна кріпосна стіна ХІІ ст. з глини. До наших днів вона збереглася в чудовому стані практично повністю. Стіна, без сумнівів, є однією з найважливіших історичних пам’яток держави.
Усередині цих древніх споруд добре збереглася одна з найстаріших і найкрасивіших мечетей держави – мечеть Аль-Хаді, побудована в ІХ ст. н.е.
yemen_rynokЗа 10 км на північ від Сааді, в невеликому селі Аль-Тал щосуботи відкривається найбільший ринок.
Далі, через 60 км на пн. захід від Сааді в селі під назвою Бакім збереглася унікальна стародавня фортеця, яка охороняла торговців, які слідували з різних внутрішніх районів Аравійського півострова на південь.
Столиця однойменної провінції і прибережного району Тіхама – місто Ходейда. Цей населений пункт є четвертим за розмірами території, а також найбільшим морським портом країни. Ходейда розташовується на березі красивого Червоного моря, і він щільно оточений піщаними пляжами.
Уздовж узбережжя провінції довгою смугою тягнуться піщані пляжі. Приблизно в 70 км на північ від Ходейда розташовується острів Камаран, що є найбільшою територією держави в Червоному морі. Його площа 108 кв. км, довжина – 18 км, ширина – 7 км. Це шельфовий острів, з трьох сторін оточений прекрасними кораловими рифами і став популярність завдяки надзвичайно барвистому підводному світу і пляжам. Для відпочивальників на острові облаштоване затишна туристичне село, що налічує всього десяток хатин.Також неподалік знаходяться розкішні мангрові ліси.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *