Гора Говерла — «Сніжна гора»

Гора висотою 2061 метр є найвищою точкою України. Назва «Говерла» — угорська і перекладається, як «Сніжна гора». Назва гори пов’язана з тим, що сніг на її вершині лежить до середини літа, а іноді й довше.

goverla-13038Форма гори конічна. Її покривають луки, як в Альпійських горах, і чагарникові пустища. Подекуди можна зустріти кам’яні осипи. Вершина гори — майданчик, з якого відкривається вид на весь масив Чорногора (до якого відноситься Говерла), по якому проходить кордон Івано-Франківської та Закарпатської областей країни. З вершини можна побачити Мармуровий хребет, що є кордоном з Румунією. Тут також встановлено кам’яний хрест, так як гора вважається священною. goverla_winterІснує легенда про гору Говерла і річку Прут, що протікає біля її підніжжя. Люди кажуть, що Говерла була дочкою Гірського Царя. Вона була закохана в хлопця на ім’я Прут, але її батько не бажав шлюбу між ними, тому сховав Говерлу, обернувши її в гору. Прут дізнався, що розчаклувати дівчину можна, піднявшись на вершину на світанку. Але він не встиг. Спустившись зі схилу, він заплакав — так і стікає річка його сліз зі схилів до цього дня.

You may also like...

1 Response

  1. Артем сказав:

    Бував на Говерлі влітку. Довго збирався їхати, але все якось відкладав на потім. Після прочитання цієї статті https://v-mandry.com/goverla-misce-de-maye-pobuvati-kozhen-ukra%D1%97nec/ вирішив, що досить відкладати на потім і купив квитки на потяг до Ворохти. Але зараз не про це.

    Хотів би розповісти про саму вершину. Підніматись було не легко, маршрути були промарковані, їх було гарно видно, але тим не менш підйом був досить крутим. Піднімався я трохи більше двох годин (це з рюкзаком 12 кг). Зараз ходить думка, що на Говерлі багато сміття, але я цього не помітив. Можливо на початку сезону його багато, але в червні сміття майже не було.

    Краєвиди тут неймовірні. Тільки заради них я всім рекомендую піднятись. Ви точно не пожалкуєте, а ще краще пройдіться по всьому Чорногірському хребту. Вам точно сподобається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *