Загадкова та цікава Чорногорія

У Чорногорії є місця, які можна назвати візитними картками країни.
Чорногорія поки є першою і єдиною екологічною країною у світі, такою її проголосили в 1991 р. Перша згадка про цю країну датована ще 1296 роком у грамоті короля Мілутіна.

chornogorija_canion_rika_taraКаньйон Тари вважається найглибшим у Європі, і другий у світі, після Колорадо (США). Протяжність цього природного дива – 82 кілометри (за іншими джерелами 78), у деяких місцях глибина сягає 1300 метрів. Русло ріки Тара становить 141 км. Річка витікає з-під гори Ком, 1850 м над рівнем моря. Тару ще називають “Сльозою Європи”, оскільки це найчистіша ріка у Європі.  Тут просто рай для любителів рафтингу.

chornogorija_scadarske_ozeroСкадарське озеро – найбільше озеро на Балканах із 40 островами. Тут живе близько 270 видів птахів. Трохи менше 2/3 озера належить Чорногорії, решта – Албанії. Більше того, на берегах і островах озера є чимало визначних пам’яток – монастирі, фортеці, церкви з гробницями, пам’ятники тим, хто тут жив і правив сотні років тому.
monastery-Ostrog-Montenegro1-e1407268750817Найбільша святиня та визначна пам’ятка Чорногорії – монастир Острог. Святиню збудовано у 1650 р. і складається з Верхнього і Нижнього монастирів. Він висічений у скелі високо в горах, тут в Острожській печері зберігаються мощі св. Василія Острошського. Тисячі паломників з усього світу проходять пішки від Нижнього монастиря до Верхнього з надією очиститися від гріхів.
chornogorija_cetynieЦетінє – історична й культурна столиця Чорногорії. Розташована біля підніжжя гори Ловчен. Варто піднятися на гору, щоб не упустити можливість побачити місто з висоти пташиного польоту.Іван Црноєвич у 1842 р. під Орлиним каменем збудував Орлиний палац, а ще через два роки і Цетинський монастир, і таким чином заклав фундамент майбутньої чорногорської столиці (першою столицею було місто Жабляк).
Відвідати ці визначні місця означає стверджувати: “Я був у Чорногорії”.
chornogorija_apartamenty-e1405160572712Цікаві факти:
• у Чорногорії налічується 1256 населених пунктів;
• національний склад: 43% – чорногорці, 32 – серби, 9 – боснійці, 7 – албанці, 5 – мусульмани, 1 – хорвати;
• у країні є 4 Національні парки: Скадарське озеро, Ловчен, Біоградська гора і Дурмітор;
• у парку Дурмітор налічується більше 20 гірських вершин висотою понад 2200 м і 750 джерел чистої гірської води;
• перлиною Дурмітора є накрасивіше Чорне озеро, яке складається з великого і маленького озер , яке ще в народі називають “Гірські очі” Це найглибше озеро в Чорногорії – 49 м. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *