Топ-15 кращих водоспадів Великої Британії

1. Gaping Gill, Йоркшир
Найвищий безперервний британський водоспад падає з висоти 328 футів у Зяючу Джилл – одну з найбільших і найскладніших систем печер у Великій Британії.

Незважаючи на те, що, як правило, цей печерний комплекс закритий для всіх, окрім досвідчених спелеологів, щоліта Bradford Pothole Club на кілька днів установлює лебідку, щоб дати можливість усім охочим досліджувати печери. Водоспад знаходиться в 1,5 годинах ходьби від населеного пункту Clapham природною стежкою Estate Nature Trail, яка охороняється.

2. Pistyll Rhaeadr, Уельс
Знаходиться в декількох милях від села Llanrhaeadr-ym-Mochnant і в 12 милях на захід від Oswestry. Pistyll Rhaeadr традиційно називають одним із семи чудес Уельсу, серед, крім Snowdon, Llangollen, Wrexham, Overton, Gresford и St Winefride’s Well. Він падає з висоти понад 230 футів трьома ступенями. Pistyll Rhaeadr WaterfallsПідстава водоспаду знаходиться в чотирьох милях пішої прогулянки від Llanrhaeadr-ym-Mochnant, рухаючись від вулиці з відповідною назвою Waterfall вул. Громадська стежка веде до верхньої частини водоспаду. Більш докладно тут: www.pistyllrhaeadr.co.uk

3. Aira Force, Камбрія
Згаданий в трьох поемах Вордсворта, Aira Force знаходиться в одному кілометрі від живописного озера Ullswater в самому серці Озерного краю. Aira Force, CumbriaМаленький місток нависає над водоспадом, даючи можливість відвідувачам насолодитися прекрасним видовищем падаючої з висоти води. До Aira Force легко дістатися з розташованої поруч автомобільної парковки National Trust.

4. High Force, Durham
Живиться від річки Тіс (Тис), High Force падає з висоти 71 фути. До водоспаду легко дістатися від довколишнього туристичного центру Bowlees Visitor Centre, що знаходиться поруч з Міддлтон-в-Тісдейл. High-Force-5244Національна стежка Pennine Way Національний Trail проходить уздовж усього 268-мильного шляху течії через Північну Англію. Одним з відвідувачів цього водоспаду був відомий художник Джозеф Тернер (Joseph Меллорд Вільям Тернер), який увічнив High Force і другий водоспад котел Рило у своїх роботах.

5. Aysgarth Falls, Йоркшир
Живиться від річки Юр (річка URE) в Йоркшира, цей водоспад прославився тим, що з’явився у фільмі “Робін Гуд – принц злодіїв”. Крім того, свого часу його відвідували Кевін Костнер, Раскін, Вордсворт і Тернер. aysgarth-falls-cafe-i13Водоспад розділений на три рівні, і добре позначений пішохідний маршрут вздовж річки дозволяє захопитися ним цілком. На території туристичного центру Aysgarth Falls Національний парк центр (Т. (01969 662910)) є парковка і прохолодні напої.

6. Водоспад Glomach, Шотландія
Звивається на висоті 371 фут над землею, Водоспад Glomach є одним з найвищих водоспадів Великобританії. Falls of Glomach, ScotlandПотоки водоспаду, відомі по іменами «Похмурі Falls» і «неприступних Falls» можна досягти, прогулявшись 2,5 милі пішки від села Dorusduain, яка знаходиться неподалік від Лох-Duich в Росс-Шир.

7. Steall Falls, Шотландія
З одиночним потоком заввишки 394 фути Steall Falls, що знаходиться в Глен Невіс, є другим за величиною британським водоспадом. Scotland_Steall_Waterfall_3Дістатися до водоспаду можна з декількох автомобільних парковок, розташованих поряд з входом в долину, неподалік від Форт-Вільям. Одна з них носить дивне для парковки назву Braveheart Car Park, дане при її будівництві для цілей зйомок однойменного епічного фільму з Мелом Гібсоном.

8. Sgwd Рік Ейра, Уельс
Один з декількох захоплюючих водоспадів в долині Mellte Valley в містечку Brecon Маяки перекладається як “Падіння снігу”. Sgwd Yr Eira, WalesДістатися до нього можна з автомобільної парковки біля печери Porth рік Ogof печера, де річка йде під землю, або від найближчого села Pontneddfechan. Стежка пов’язує дві відправні точки і дає пішоходам доступ до п’яти різних водоспадів.

9. Kisdon Force, Yorkshire
На річці Суейл (річка Swale) знаходиться кілька водоспадів, що дає можливість мандрівникам поєднати візит до Kisdon Force з оглядом та інших учатке, включаючи Східний Gill сил, Catrake Force і Уейн WATH сил.Kisdon Force, Yorkshire Kisdon Force лежить на вище згадуваної стежці Pennine Way, до нього можна добратися по стежці вздовж річки від села KELD.

10. Eas a’ Chual Aluinn, Шотландія
Eas “Chual Aluinn висотою більше 655 футів є найбільшим безперервним водоспадом у Великобританії (у повноводдя в три рази вище Ніагарського водоспаду). Також, це один із самих важкодоступних британських водоспадів. Eas a’ Chual AluinnНайближча автомобільна траса A894 проходить на південь від Kylestrome. Прогулянка до підніжжя водоспаду вздовж південного боку озера Лох-Glencoul займає приблизно півтори години.

11. Thornton Force, Yorkshire
Кращий з декількох водопадів, що знаходяться неподалік від Ingleton, наприкінці Йоркшир Дейлс, Торнтон Force з висоти 46 футів вливається в річку River Twiss. Thornton Force, YorkshireНавколо ланцюга водоспадів Ingleton Водоспади Trail проходить стежка довжиною 4,5 милі. На території доступна парковка і прохолодні напої.

12. Brontë Waterfall, Yorkshire
Цей, звичайно, не самий видовищний британський водоспад, розташований поруч з Haworth, потрапив до нашого списку за дуже мальовниче місце розташування і свій зв’язок з сестрами Бронте. Brontë Waterfall, Yorkshire43-мильний маршрут Бронте Way можна почати в Haworth. Він проведе пішоходів повз водоспади до вершини Top Withens – зруйнованому будинку, який як кажуть, був джерелом натхнення при написанні книги “Грозовий перевал”.

13. Cautley Spout, Cumbria
Найвищий водоспад в Англії Cautley Носик, розташований в Howgill Шкурки Камбрія, скидає воду з висоти 650 футів. Перш ніж вода досягне річки Роуз (річка Rawthey), вона проходить чотири порога. Cautley Spout, CumbriaВодоспади відкривають прекрасний вид як на Озерний край, так і в цілому на Йоркшира. Sedbergh, розташований в декількох милях на південь від Cautley Носик, є відмінною точкою для вивчення району.

14. Scale Force, Cumbria
Будучи найвищим водоспадом в Озерному краї, Scale Force розташовується на південь від озера Crummock Вода, поблизу села Buttermere. Scale Force, CumbriaВордсворт описав його як “прекрасна прірву з високим і струнким падінням води”. Він знаходиться в 2,5 милях від автомобільної парковки Buttermere Національний фонд.

15. Catrigg Force, Yorkshire
Прихований від очей, що знаходиться в милі вгору за течією від села Stainforth, Catrigg Force з висоти шести метрів падає в мальовниче озерце. Catrigg Force, YorkshireДістатися до нього можна звивистою стежкою від села.

You may also like...

2 Responses

  1. Strona сказав:

    Many thanks for info. Waiting for more and looking forward to read you:-). Regards

  2. maillot foot pas cher сказав:

    Amazing! You know I love your blog!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *