Гарвардський університет – найстаріший навчальний заклад у США

8 вересня 1636 року в місті Кембрідж, штат Массачусетс, було засновано коледж, названий на честь головного спонсора англійського місіонера Джона Гарварда.

harvard-university_2На початку XIX ст. заклад було реорганізовано в університет, який нині вважається найстарішим діючим навчальним закладом у США і входить до трійки кращих у світі.
Коледж або Новий Коледж, заснований за ініціативою Компанії Массачусетської затоки, мав готувати пуританських пасторів для потреб англійської колонії, а також місіонерів із числа місцевих індіанців. У 1639 р. коледж отримав у спадщину від бакалавра мистецтв Джона Гарварда половину його майна та бібліотеку і з цього часу почав називатися його іменем.

У друкарні при коледжі, найстарішій в Америці, було видано першу Біблію на одній з індіанських мов – массачусетс. У наборі 1665 р. в університеті вчився перший індіанець – Калеб Чішатеаумук. До кінця XVIII ст. крім пуританського релігійної освіти, яка займала чільне місце в навчальному курсі, в Гарвардському коледжі вивчали основи математики і природничих наук, а також класичні філологія та філософія на рівні європейських ліберальних університетів.harvard-university_8

OLYMPUS DIGITAL CAMERAФактичне перетворення коледжу в університет відбулося в першій чверті ХІХ ст., коли до Гарвардського коледжу були приєднані медичний (заснований у 1810 році) і юридичний (у 1817 році) факультети. Як університет в офіційних документах Гарвард згадується лише з 1870 року – навчальний план було значно розширено, введено вивчення історії, політичної економії, хімії, геології та інших предметів. З другої чверті ХІХ ст. Гарвардський університет, у якому викладали видатні вчені сучасності, став центром культурного життя не лише північно-східних штатів, а й усієї країни.
У 1869-1909 роках президент Гарвардського університету, Чарльз Вільям Еліот, перетворив Гарвард на зразок сучасного дослідницького університету. Після реформи Еліота тут увели факультативні курсів, зробили маленькі класи і запровадили вступні іспити. Гарвардська модель згодом вплинула на всю систему освіти США, як на рівні вищих навчальних закладів, так і на рівні шкільної освіти.harvard-university_7

harvard-university_9Сьогодні Гарвард – найстаріший діючий вищий навчальний заклад у США з 11 факультетами та прирівненими до них підрозділами і входить до трійки кращих ВНЗ світу. Гарвардський ніверситет має четверту за числом (16,2 млн) книг бібліотеку у світі (після Британської бібліотеки, Бібліотеки конгресу США та Національної бібліотеки Франції) — близько 16,2 млн книг і найбільший у світі бюджет серед академічних установ, що сягає 36,9 млрд дол. на рік (2006); серед його випускників 49 лауреатів Нобелівської премії (2010), вісім президентів США, 36 лауреатів Пулітцерівської премії (2010) тощо.harvard-university_3

harvard-university_6Станом на 2010 рік у Гарварді працювало близько 2100 викладачів і вчиться близько 6700 студентів та 14500 аспірантів; спортивна команда «Гарвард Крімсон» брала участь у змаганнях з 41-го виду спорту.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *