Дивовижне старовинне місто Петра

У самому серці Йорданії, в долині Ваді-Муса, глибоко в піщаних горах розташоване дивовижне старовинне місто Петра. Протягом багатьох століть це незвичайне, висічене у скелі містечко вражає уяву людей, які потрапляють сюди, своїм величним виглядом і рожево-червоним кольором усіх своїх будівель.

petra 00

petra 01У центрі Йорданського королівства причаїлося велике, таємниче, древнє місто, яке було втрачене на століття, і який знаходиться в серці святої землі. Глибока звивиста ущелина веде до одного з найнезвичайніших і таємничих місць створених людиною. Місто Петра в Йорданії, не схоже ні на одне з інших стародавніх міст світу. Це стародавнє місто було відкрите в 1812 році швейцарським мандрівником Іоганном Буркхардтом. У перекладі з грецької «петрос» – означає скеля. Місто розташоване між Мертвим морем і затокою Окабе. Воно знаходиться неподалік від знаменитої дороги Ладана, найважливішого торгового шляху часів античності.petra 06

PetraУ III ст. до н.е. набатеї вирішли збудувати місто посеред скель, які як надійна фортеця мали захистити їх скарби від нападу недругів. Храми і гробниці, висічені прямо в червоному пісковику, єдине, що залишилося від цієї древньої цивілізації.

Петру побудували набатейці більше 2000 років тому. Стародавнє місто було побудовано за подобою міст стародавньої Греції. У період розквіту тут проживало близько 30 тис. осіб. Як і в Олександрії, місто забезпечувалося водою завдяки складній системі каналів. Набатейці були торговцями і контролювали торговельні шляхи святої землі. Завдяки цим торговим відносинам сюди проникли віяння інших стародавніх цивілізацій: Греції, Риму та Єгипту.

petra 0

petra 04Навколо Петри є ніші, прорубані в скелях, що підкреслюють зв’язок цього місця з померлими. Гробниця обелісків викликає в пам’яті стародавній Єгипет. Стіни похоронних ніш забруднені сажею, напевно, від вікових багать бедуїнів. Ці кочівники приходили сюди і розпалювали багаття, щоб приготувати їжу перед дальнім переходом. Згідно з легендою, в урні, що вінчає центральну колону, були заховані коштовності. Напевно, саме вони винесли звідси залишки скарбів. Петра припинила своє існування після приєднання до римської імперії в 106 році н.е. Незабаром набатеї перейняли римські традиції. Щоб переконатися в цьому, досить поглянути на театр, який вміщував 30 тис. глядачів.

petra 03

petra 09Найбільшим архітектурним дивом Петри є будівля Альхазне, виточена прямо в скелі. Висота будівлі становить 42 м, а ширина – 25 м. З дивною древньою спорудою пов’язано багато таємниць і загадок. Не відома точна дата будівництва цього палацу – ймовірно це я або II століття до н.е., тобто період, коли Петра перебувала під владою римської імперії. До кінця не зрозуміле і справжнє призначення Ель-Хазне. Химерне переплетення різних архітектурних стилів говорить про те, що тут міг бути храм Ісіди або усипальниця древніх царів. Досі вчені не можуть точно сказати, як саме було побудовано цей палац.petra 05

petra 0_Як коштовність у скриньці, вона була під захистом скель, які оточуювали її з усіх боків. Вважається, що його побудували в першому столітті до н.е. Альхазне – означає скарбниця. Бедуїни вважали цю будівлю настільки чудесною, що в ній просто зобов’язані були зберігатися скарби Єгипту. Усередині будівля схоже на гробницю або храм, але чим би вона не було, мармурові стіни – просто чудове видовище.Помещение казармы

petra 02У міру того як порожніла Дрога Ладана, історія стародавнього міста поступово йшла в небуття. У 1985 році місто Петра в Йорданії було внесено до списку всесвітньої спадщини Юнеско.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *