Глобальне потепління: мегаполіси, які можуть зникнути найближчим часом

Глобальне потепління, про яке останнім часом дуже часто говорять, не несе нічого доброго. Планету чекають повені, зсуви, загибель тварин і навіть зникнення цілих міст. Багато сучасних мегаполісів можуть постраждати від зміни клімату. 

Тож поговоримо про декілька великих міст, які можуть зникнути  вже протягом наступних… 50 років!

1. Х’юстон, США

Крупные города мира, которые могут исчезнуть в ближайшие 50 летХ’юстон – столиця американської нафтогазової промисловості. Він знаходиться всього в 15 метрах над рівнем моря. За останні роки місто «просіло» зовсім небагато – лише на 3 сантиметри. Але з кожним роком швидкість його занурення під воду збільшується. Зараз вона становить вже близько 5 см на рік.
Варто зазначити, що не лише глобальне потепління винне в цьому. Х’юстон буквально сам риє собі могилу. Його затопленню сприяє видобуток корисних копалин, що призводить до ще більшого просідання грунту.

2. Лагос, Нігерія

Крупные города мира, которые могут исчезнуть в ближайшие 50 лет

Найбільше місто Нігерії може зникнути вже через два десятиліття. А мільйони його жителів позбудуться даху над головою. Швидкість опускання міста під воду – до 7 см на рік.
Місцева влада дуже стурбована цим. Уряд збирається ввести штрафи і навіть тюремні ув’язнення за власноручне буріння свердловин.
Однак така пропозиція викликала багато суперечок, оскільки доступ до чистої води в Лагосі і так доволі обмежений. У пошуках води люди самовільно бурять свердловини і погіршують ситуацію міста.

3. Венеція, Італія

Крупные города мира, которые могут исчезнуть в ближайшие 50 лет

Одне з найкрасивіших і романтичніших міст світу може повністю піти під воду менш, ніж через 50 років. Раніше Венеція осідала зі швидкістю 5 мм на рік. Але за останнє століття темпи занурення збільшилися в рази.
Щорічно головну міську площу затоплює понад сотню разів. І глобальне потепління значно прискорює цей процес. Також на це впливають старіння древніх балок, на яких збудовано більшість будівель, і величезна кількість туристів.
Уряд Італії витрачає мільйони євро для будівництва дамб і гребель, здатних урятувати місто. Питання лише в тому, чи встигнуть вони або через півстоліття рятувати буде вже нічого.

4. Шанхай, КитайКрупные города мира, которые могут исчезнуть в ближайшие 50 лет

Найбільшому фінансовому центру Китаю також загрожує зникнення. Місто з усією його величезною інфраструктурою стало дуже важким для тієї землі, на якій побудоване. У поєднанні з видобуванням підземних вод і піднімається рівнем води ризик просідання грунту дуже високий.
Влада мегаполісу витратили понад 1,5 млрд дол. для побудови захисних споруд. Завдяки цьому швидкість просідання міста не зупинилася, але дещо сповільнилася: з 9 см у рік вона впала до 1-го. Проте, Шанхай все ще перебуває в зоні уразливості.

5. Майамі, США

Крупные города мира, которые могут исчезнуть в ближайшие 50 лет

Один із найпопулярніших курортів в Америці затоплює так часто, що вчені всерйоз говорять про його можливе зникнення до 2030 року. Вразливим місто робить його геологічна будова: Майамі стоїть на пористих вапняках, які вбирають у себе воду, що підступає. А після цього вона фонтанує з усіх каналізаційних стоків.
На території міста часто можна побачити дорожню техніку і робітників. Вони щороку борються з підтопленнями. Правда, це не дуже допомагає: з кожним роком повеней стає все більше, від чого дуже страждають жителі.

6. Мале, Мальдіви

Крупные города мира, которые могут исчезнуть в ближайшие 50 лет

Столиця острівної держави може зникнути разом з усіма прилеглими територіями через глобальне потепління. Мальдіви знаходяться лише в півтора метрах над рівнем моря.
Уряд щорічно відкладає частину національного доходу від туризму на покупку нових земель, щоб переселити жителів країни. Можливими варіантами для переселення розглядають Індію, Шрі-Ланку й Австралію. Але чи зможе переїхати вся країна в інше місце – велике питання.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *