Фільми, які допоможуть розібратися в психології своїй та близьких

Коли на вулиці тріскучий мороз і “непролазні” кучугури снігу, то на вулицю не дуже й хочеться виходити. Мимоволі думаєш, а чим же зайнятися. Тож пропонуємо добірку фільмів психологічного спрямування, які не просто принесуть задоволення, а й сподіваємося стануть у пригоді.

Кінострічки, які допоможуть краще розібратись у своїй психології та у психології своїх близьких.

«Я – СЕМ» (2001): ПРО СТОСУНКИ БАТЬКІВ ТА ДІТЕЙ

Ми запитуємо себе: «Як виховати дитину, щоб вона виросла щасливою? Як зробити так, щоб вона відчувала, що дорослі завжди її люблять і підтримують?» 

Щоб дитина виросла щасливою, її обов’язково потрібно любити незалежно від того добре чи погано вона навчається, які в неї здібності, зовнішність, недоліки. Це зовсім не означає, що нам завжди має подобатися поведінка нашої дитини. Проте це означає, що ми повинні любити нашу дитину, навіть якщо її поведінка нас злить, а не тільки тоді, коли вона слухняна. 

Тема любові і прийняття дитини дуже добре розкрита в американській драмі «Я- Сем». Фільм зі щасливим фіналом змушує глядача задуматися, що насправді потрібно дитині для щастя у житті. У стрічці знялися зіркові актори: Шон Пенн, Мішель Пфайффер, Дакота Феннінг та інші. 

2. «РАНКОВЕ ШОУ» (2019): ПРО СЕКСУАЛЬНЕ ДОМАГАННЯ НА РОБОТІ 

Американський телесеріал розповідає про сексуальні домагання за лаштунками одного із місцевих телеканалів. Дії відбуваються в Нью-Йорку під час флешмобу під назвою #MeToo проти сексуального насильства і сексуальних домагань. Адже часто заведено вважати, що жертва насильства сама спровокувала домагання. Насправді це не так, і лише виправдовує постійні злочини, від яких частіше все-таки потерпають жінки.

Серіал знятий компанією «Apple TV +». В головних ролях Дженніфер Еністон, Різ Візерспун та Стівен Карелл. 

3. «ПОВЕРНУТИ БЕНА» (2018): ПРО АЛКОГОЛЬНУ ЗАЛЕЖНІСТЬ БЛИЗЬКИХ 

Останніми роками у світі активно розвивається мережа реабілітаційних центрів, які надають допомогу алко- та наркозалежним. А також тим, хто страждає ігроманією. Це означає, що нині люди вже більше усвідомлюють, що цю залежність можна і потрібно долати. Але часто без підтримки близьких у таких випадках не обійтись. Адже родичі стають співзалежними, і їхнє життя мимоволі починає практично абсолютно залежати від того, хто вживає спиртне чи наркотики. 

Ця проблема дуже добре висвітлена в американській кінострічці «Повернути Бена» 2018 року. Із реабілітаційного центру втікає Бен Барнс і повертається додому напередодні Різдвяної ночі. Його мати дуже рада бачити сина, але невдовзі розуміє, що йому все ще потрібна допомога спеціалістів. У неї є лише 24 години, щоб врятувати від небезпеки свою дитину. Але наскільки далеко вона готова піди заради сина? В головних ролях Джулія Робертс, Лукас Геджес, Кетрін Ньютон та інші.

4. «ЕЛЕГІЯ ГІЛЛБІЛЛІ» АБО «СІЛЬСЬКА ЕЛЕГІЯ» (2020): ПРО ПАТОЛОГІЧНУ ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД ІНШОЇ ЛЮДИНИ

Співзалежність – стан, при якому присутня дуже сильна патологічна залежність (емоційна, а іноді і фізична) від іншої людини. Життя співзалежної людини нібито знаходиться не в фокусі її уваги, а постійно зосереджене на діях, емоціях та поведінці іншої людини, з якою вона перебуває у стосунках. 

Цю тему розкриває гарно американська драматична стрічка «Елегія Гіллбіллі» («Сільська елегія»), яка вийшла у кінопрокат торік.  Важливо, що фільм заснований на реальних подіях і розповідає про небезпеку співзалежних стосунків. У головних ролях – Емі Адамс, Гленн Клоуз, Гебріел Бассо, Гейлі Беннетт, Фріда Пінто та ін. 

5. «ВЕЛИКА МАЛЕНЬКА БРЕХНЯ» (2017Р. -2019 Р.): ПРО СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО, СТОСУНКИ З АБ’ЮЗЕРОМ, СТОСУНКИ ДІТЕЙ З МАТЕРЯМИ

Рекомендую також до перегляду американський телесеріал «Велика маленька брехня». Це одночасно і драма, і детектив, який отримав 16 номінацій на «Еммі». Головні ролі в ньому виконують Різ Візерспун, Ніколь Кідман, Шейлін Вудлі, Зої Кравіц. 

Серіал розповідає про життя п’яти, на перший погляд, щасливих жінок і їхніх дітей, які навчаються в одній школі. Дії відбуваються в мальовничому місті Монтерей штату Каліфорнія. Через різні сюжетні лінії глядачеві розкривають важливі соціальні теми, зокрема про роль материнства, сексуальне насильство та його наслідки, регулярне насильство з боку чоловіка, зраду та про осуд, з яким зіштовхується жертва.

***

Сподіваюсь ці кінострічки Вам сподобаються і допоможуть краще розібратись у важливих темах. 

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *