Найкраща ілюзія 2020 року

Багаторазовий учасник та переможець конкурсу “Краща ілюзія року” японський математик і за сумісництвом відомий ілюзіоніст Кокічі Сугіхара залишився вірним собі, ставши кращим за підсумками і нинішнього року.
Цього разу найкращою ілюзією року стала 3D-версія знаменитої сходи Шредера, яку відомий німецький натураліст Генріх Г. Ф. Шредер представив в далекому 1858 році.
Йдеться про двомірний малюнок, що створює ефект оптичної ілюзії: перед нами сходи, де сходинки спускаються зліва направо, й одночасно ці ж сходи постають уже перевернуті догори дном.
У своїй версії Кокічі Сугіхара перевів 2D-ілюзію у формат 3D, додавши картонну фішку, яка повторює той самий трюк, якщо розглядати об’єкт з певної точки. В результаті 3D-версія, як і її попередниця, створює дві «картинки» одні і ті самі сходи, які ми бачимо зверху. Зміна інтерпретацій складається в перемиканні з однієї на іншу при повороті об’єкта на 180 градусів.
В реальності ми маємо справу з візуальним ефектом-ілюзією. Вся справа в тому, що пласка поверхня з нанесеними на неї певним чином кутами і тінями може виглядати, як сходи, вводячи в оману наш мозок.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *