Все буде Китай: у Піднебесній навчилися “переносити” будівлі

У Китаї на 62 метри перенесли школу, яка важить 7 600 тонн
Через будівництво нового ТРЦ у китайському Шанхаї довелося “переставити” на інше місце стару будівлю. Колишню школу, вагою 7 600 тонн, посунули на 62 метри.
Будівлю було зведено ще у 1935 р. Її перенесення тривало 18 днів, про це повідомляє CNN.
Місцева адміністрація вирішила вдатися до такого кроку, аби звільнити місце під будівництво торгового центру та офісних будівель. Звести новий комплекс мають намір до 2023 р.
За словами головного технічного керівника проєкту, Вудзі Лан, інженерам довелося прикріпили під будівлею майже 200 мобільних металевих опор. Їх розділили на дві групи, які по черзі підіймаються вгору та вниз, імітуючи крок людини.

У Китаї будівлю “переносять” з місця на місце: дивіться відео Evolution Shift

Прикріплені датчики допомагали контролювати рух будівлі вперед, пояснив Лан. Його компанія Shanghai Evolution Shift розробила нову технологію ще у 2018 році. “Це все одно, що давати будівлі милиці, аби вона могла встати, а потім ходити”, – зауважив він.

“Переїзд” старих будівель – не новинка для Шанхаю
• У 2003 р. там на 66 м перемістили концертну залу, аби звільнити місце для піднятого шосе.
• Через 10 років на 38 м “перенесли” 6-поверховий склад – у рамках місцевої реконструкції.
• У 2018 р. місто “переселило” 90-річну будівлю в районі Хонкоу. Цей проект переїзду тоді вважали найскладнішим у Шанхаї.

Особливість нового методу
Є кілька способів переміщення будівлі: вона може ковзати вниз по рейках або ж її можуть тягнути транспортними засобами. Але при перенесенні будівлі школи виявили проблему: вона має Т-подібну форму, а раніше переміщені споруди були квадратними або прямокутними.
Неправильна форма означала, що традиційні методи могли не спрацювати. Будівлю також потрібно було повернути і рухатись вигнутим маршрутом, а не просто по прямій.

За свої 23 роки роботи в цій галузі я не бачив жодної іншої компанії, яка могла б рухати конструкції по кривій, – наголосив Вудзі Лан.
Він не назвав журналістам вартість проекту. Проте зауважив, що загалом це дешевше, аніж зносити будівлю та потім відновлювати її у новому місці.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *