Нині в Україні відзначають День Державного прапора

Нині, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного прапора. У столиці Україні встановили найвищий, найбільший і найкращий прапор України. Його буде видно практично з кожної точки столиці. Розмір полотнища прапору — 16 на 24 метри, який вже майорить на флагштоку висотою майже 90 метрів.
Прапор України має давню історію. Тож до цього свята пропонуємо низку цікавих фактів про прапор України: 
1. Символіка синього і жовтого кольорів походить із 1256 року. Це був герб Львова із золотим левом на блакитному тлі. Золотий і синій кольори використовували на гербі Галицько-Волинського князівства.
2. У 1848 році кольори почали використовувати на Галичині та Буковині, що входили в Австрію. Головна Руська рада оголосила своїм гербом лева на блакитному тлі й синьо-жовтий прапор.
3. Побутує міф, що прапор має бути не синьо-жовтим, а жовто-синім. На початку ХХ ст. використовували обидва варіанти. Центральна Рада затвердила лише військово-морський прапор. На ньому синій колір був зверху. Гетьман Павло Скоропадський насправді не перевертав прапор.
4. Також є версія, що синій колір на прапорі символізує небо, а жовтий – колосся пшениці. Це трактування не є офіційним.
5. Уперше після Лютневої революції 1917 року синьо-жовті прапори з’явилися в Києві, Одесі та Харкові.
6. Після розпаду СРСР 18 вересня 1991 року президія Верховної ради затвердила статус офіційного прапора країни. 4 вересня 1991 року над Верховню Радою вперше підняли державний прапор.
7. У радянські часи за синьо-жовтий прапор арештовували. Його вважали націоналістичним.
8. Найдовший український прапор сягає 9,5 км. Він розташований на Тернопільщині. На центральній площі Житомира розмістили найбільший прапор на фасаді будівлі. У 2016 році українські альпіністи встановили прапор на висоті 6872 метри на вершині Охос-дель-Саладо в Андах, найвищого вулкана у світі.
9. 27 липня 1976 року під час футбольного матчу в канадському Монреалі між збірними НДР і СРСР на поле у вишиванці та з прапором України вибіг уболівальник Данило Мигаль. Він прямо на полі в прямому ефірі станцював гопак. Через кілька секунд втрутилась поліція. Мигаль пояснив, що хотів своїм вчинком драматизувати долю українського народу і підтримати українських футболістів.

10. Під час захисту Донецького аеропорту військові попри постійні обстріли, знову і знову вивішували прапор над будівлями. Стяг майорів над диспетчерською вежею, поки ворог її не знищив. Двічі на рік цей прапор із Донецького летовища підіймають над військовою частиною у Кропивницькому.
11. Під державним прапором відбулися три проголошення Української державності 1917, 1941 та 1990 року і три сучасних революції: “революція на граніті” та два Майдани.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *