Випробування на міцність: як блогер пройшов 86 км – через цілий Кривий Ріг

Кривий Ріг – місто, завдовжки в життя.
Блогер Олександр Дьомін зняв відео “Безкінечний Кривий Ріг. Добу пішки через місто”.

Хлопець розповів “Першому Криворізькому”, що він пройшов всю відстань, а це 86 км і потратив на це майже 19 годин. (Найближчий конкурент у Європі – Стамбул, його довжина – 84 км. Щоправда частина його вже на території Азії)

«Зйомки тривали півтора дні, наступного дня треба було зробити кілька кадрів з квадрокоптера. Я намагався в день експерименту не витрачати час і енергію і знімав тільки основне, звісно довелося кілька разів підняти коптер, але основні польоти були вже наступного дня», – каже Олександр Дьомін.

Готуючись до зйомок, хлопець консультувався з криворізьким екстремалом Миколою Єрошкіним. Автор відео прокладав маршрут за допомогою google. «Вибір був простий – я вибирав найкоротший шлях, щоб сильно не кружляти, головне що я почав у найпівденнішій точці і закінчив на Північній. Я сам виходець з Донбасу й індустріальні пейзажі Кривого Рогу викликають у мене теплі почуття. Найбільше мене вразили кар’єри. Південний – дуже красивий, таке враження, що ти знаходишся на іншій планеті, прямо як у фантастичному фільмі. Та й ЮГОКовський теж супер, вражає масштабом », – каже Олександр.

Я думаю багатьом буде цікаво побачити провальні воронки, кар’єри та інші цікаві місця, які можна обійти пішки або об’їхати на спортивних велосипедах.

Перша офіційна письмова згадка про Кривий Ріг датована 27 квітня (8 травня) 1775 р. Саме цього дня в урочищі Кривий Ріг було засновано одну з поштових станцій цього тракту, де для обслуговування пошти в тимчасових землянках оселилися п’ять козаків. Від селища, що утворилось біля цієї поштової станції, і веде свій початок сучасне місто.
Свою назву місто отримало від форми кривого мису (рогу) на злитті річок Інгулець і Саксагань, де було засновано перше поселення. За іншою версією назва виникла від запорізького козака Рога, прозваного “Кривим”, що оселився у цьому мальовничому місці.

Див. також: Найдовші міста в світі

Більшість місцевих розповідають, що Кривий Ріг – найдовше місто у Європі, і друге за величиною у світі. Заявлена довжина на офіційному сайті Кривого Рогу (протяжність з Півночі на Південь) – 126 км. 
Кривий Ріг розділений на 7 районів (Інгулецький, Металургійний, Довгинцівський, Центрально-Міський, Саксаганський, Покровський, Терновський), 5 гірничозбагачувальних комбінатів, 5 кар’єрів.

Сучасний Кривий Ріг – це велике індустріальне місто, про що свідчить той факт, що місячний обсяг виробництва промислової продукції дорівнює аналогічним показникам столиці України міста Києва.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *