Фарерські строви – архіпелаг на якому немає дерев

Фарерські острови – невеликий архіпелаг, розташований в Атлантичному океані між Шотландією та Ісландією. До складу архіпелагу входять 18 островів, з’єднані між собою тунелями, поромами, дамбами і мостами.

Тут немає потоку туристів. Але є океан, гори, долини, зелені луки, стрімкі скелі, маленькі селища у фіордах і незаймана дика природа, від якої перехоплює подих.
Тож пропонуємо кілька цікавих фактів про незвичайну країну – Фарерські острови

Безлюдні простори
Населення Фарер – всього 50 тисяч осіб. Найбільше місто на острові – столиця Торсхавн, де живе бл. 13 тис. людей. Тобто чверть від усіх жителів країни. Решта території архіпелагу всіяна невеликими селищами або поодинокими будиночками, які стоять просто посеред безкраїх зелених просторів. Через це острів здається фактично безлюдними – без заторів на дорогах, черг у супермаркетах і перехожих на вулицях.

Мальовничі фіорди
Незвичайний природний ландшафт острова створюють численні фіорди, над якими височать кам’янисті гори. Фіорди славляться своїми неймовірними краєвидами і природою. Вони бувають абсолютно різної величини, і створюють на острові маленьку гавань. Подорожуючи Фарерами обов’язково слід заїхати в атмосферні містечка, розташовані серед фіордів і насолодитися спокійним і розміреним життям місцеве населення.

Будинки з травою замість даху
Хоча будинків на Фарерах справді небагато, але навіть вони вдало вписуються в природний ландшафт місцевості. Частково завдяки тому, що фактично всі будівлі замість традиційних матеріалівдля покрівлі вкриті травою. Будинки з травою замість даху – це візитна карточка Фарерських островів. Тут навіть магазини, будки і церкви вистилають газон на дах. Наприклад, дах галереї сучасного мистецтва на Фарерах теж вкритий травою.

Читай також: Фарерські острови – найбільший секрет Європи

Повноправні власники острова – вівці
А ось овець на Фарерах налічується вдвічі більше, ніж людей. І їх тут можна зустріти ледь не на кожному кроці – на дорозі, у дворах будинків, на автостоянках тощо. Ці повноправні власники острова досить доброзичливі до людей – вони можуть спокійно підходити до перехожих, оглядати речі й обнюхувати автомобілі. А жителі острова придумали, як використовувати цих тварин найнезвичайнішим чином: саме вівці на Фарерах “стрижуть” дахи з трави.

Острів без дерев
На Фарерських островах взагалі немає дерев. Усе через специфіку місцевої флори. Багато століть сюди постачають деревину з інших країн, тому дерев’яний будинок на острові вважається ознакою багатства.

Читай також: Фарерські острови: життя, традиції, пристрасті островитян

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *