«Сіль і перець» – пара нерозлучна: або правила етикету, про які ми часто забуваємо чи не знаємо

Етике́т (від фр. étiquette — «етикетка», «напис») — норми й правила, які відображають уявлення про гідну поведінку людей у суспільстві.
І як часто незнання базових правил ставить нас у незручне становище
Традиційно прийнято вважати, що країнами-родоначальницями етикету є Англія та Франція, проте устрій життя у цих країнах у ті часи був таким, що у жорстоких та брутальних умовах людина не могла вдосконалюватись у своїх духовних і моральних починаннях. Певні моральні правила й манери поведінки зародились приблизно у XIV ст. в Італії, де вже на той час соціальна екзистенція й культура особистості почали висуватись на одне з провідних місць.
Варто зазначити, що не всі дотримуються правил етикету. Хоча часто люди проявляють звичайну, справжню грубість. Але тут ми хочемо розповісти про декілька правил, якими нехтують майже всі. І це зовсім не грубість, просто ми не знаємо як правильно.
• Привітання
Привітання – це те, з чого зазвичай починається спілкування. Коли ви перебуваєте в кімнаті з різними людьми, вам не потрібно спочатку вітатися виключно з друзями. За правилами етикету, чоловіки першими вітають жінок, а наймолодші за віком і статусом вітають літніх людей.
• Хто має вітатися першим?
Незалежно від статусу, той, хто заходить у кімнату, завжди вітається першим. Чи це королева, чи президент – не має значення. І в університеті, й у спортзалі, й на роботі, коли люди навіть не знайомі, вітається першим той, хто заходить.
• Не слід дивитися в очі, коли п’єте
Пити і дивитися в очі співрозмовнику – дуже негарна ідея. Найкраще дивитися в кухоль або келих. Таким чином, ви не потрапите в незручне становище і не зіпсуєте свого одягу, оскільки у вас набагато менше шансів пролити вміст посудини і потрапити в незручну ситуацію.
• З якого боку підходити до місця?
Джеральд Гласкок, директор Південного інституту, каже, що завжди потрібно підходити до свого місця зліва на банкеті або конференції.
• Рукостискання
Якщо ви сидите, не тисніть руки. Якщо вам протягнули руку коли ви сидите, то обов’язково встаньте. У туалеті, до речі, не тиснуть руки.
• Правильно знайомте людей
Під час знайомства з людьми, особливо на ділових зустрічах, спочатку потрібно сказати про статус людини, його посаду, а вже потім називати ім’я та прізвище. Навіть у неофіційній обстановці краще розповісти невелику передісторію знайомства або цікаві факти про людину, довідка ніколи не завадить.
• Спочатку іншим
Якщо ви сидите за столом із великою компанією і вам захотілося хліба, то спочатку варто запропонувати своїм сусідам праворуч і ліворуч, і лише потім узяти шматочок для себе.
• На сходах
Навіть спускаючись чи підіймаючись сходами, чоловік має знати правила етикету. Чоловік завжди має йти перед жінкою, коли та спускається, але на один або два кроки попереду під час підйому.
• Сіль всьому голова
Якщо вас попросили передати сіль, неправильно давати лише одну сільничку. Разом із нею обов’язково слід передати і перець. Ця пара завжди повинна бути нерозлучна!

Читай також: Золоті правила сучасного етикету

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *