До тюльпанів у “Добропарк”: і ніякий карантин не на заваді

Весняний теплий день і море квітів покликали киян на природу, Незважаючи на всі заклики залишатися вдома через карантин, жителі міста задля насолоди прекрасним масово вирушили у новий Добропарк, де цвітуть поля тюльпанів.Як повідомляють ЗМІ, 2 травня у новому дендропарку під Києвом зібралась чимала кількість людей, а на під’їзді до комплексу спостерігався затор довжиною в кілометр – напевно, людям недостатньо було величезної кількості відео з полів.

https://youtu.be/ZfyyU0Y9cSM

Засновник парку і президент громадської організації Folk Ukraine Ігор Добруцький трохи раніше розповідав про своє дітище, про яке мріяв понад 10 років. Отже, основні факти і особливості парку:

• Це має бути парк кольору і світла. Удень у парку буде гра кольорів – у променях сонця в різний час доби квіти будуть загравати з відвідувачами усією гамою своєї палітри. Увечері в парку буде гра світла – на воді в озерах гратимуть відблиски, а на території парку буде море ілюмінації.
• У парку буде безліч локацій: сад петуній – 6 місяців цвітіння, сад трав, локація з деревоподібними півоніями – 200 видів тощо. Особливістю є те, що творці будуть ділитися контактами всіх постачальників рослин, щоб кожен зміг створити вдома приголомшливу клумбу.
Алея тюльпанів – квіти висаджені за стандартом голландських полів і займатимуть 8 км. Вже висаджено 97 сортів. У 2020 р. у парку буде 1,5 млн тюльпанів. Через рік їх буде вже 3 млн. А ще за два – 5-7 млн. Лавандові поля – 300 тис. саджанців висадять у цьому році.
• Вже висадили 44 тис. дерев. І це не саджанці, а 10-15-річні дерева. Лише через п’ять років буде видно результат.
• У парку планують створити театр ароматів. Є задум – створення амфітеатру, де на сцені в різні періоди цвітінь будуть виставлені, наприклад, нарциси або тюльпани, а в залі сидітимуть глядачі. І вентилятори будуть направляти аромати на глядачів.
• Знамениті великодні кролики і писанки, які вже 8 років у Києві прикрашають Софійську площу, також знайдуть своє місце в парку.
• У парку будуть проходити сезонні виставки в різні періоди цвітіння рослин. 10 місяців у рік парк планує приймати гостей.
• У планах створити мультипарк, щоб були не лише локації з квітами, а й фестивальна зона, і дитяча зона з динозаврами.
• Є ідея створення маленького університету для дітей, де вони зможуть у теплицях навчитися черенкувати і пасинкувати рослини.
Найдорожчий квиток коштуватиме до 2 євро (~ 50 грн). Навіть коли відкриють весь парк – максимальна ціна буде до 10 євро.
• Уже готова парковка на 600 автомобілів. Фудкорт, де буде представлена ​​вся українська кухня, теж готовий приймати всіх відвідувачів. Буде дитяче кафе.
• Буде працювати прокат велосипедів. Це буде той мінімум, який вже готовий до сезону цвітіння тюльпанів. Він триватиме 15-20 днів. Після чого у парку буде технічна перерва. Наступний проект – лавандове поле. Паралельно або трохи пізніше буде відкриватися сад петуній.
• На найближчі два роки для утримання парку в штат планують набрати 170 працівників. Але, щоб виконати все, що задумали творці, знадобитися до 400 осіб постійного штату. Це інженери, механіки, садівники, водії, клінери, сантехніки, електрики, селекціонери.
• Від метро Житомирська ходитиме автобус кожні 15-20 хв, який возитиме відвідувачів у парк і назад. Вартість проїзду 8 грн. На машині – 18 км по Житомирській трасі. (Організатори на той час тримали інтригу і не називали точної адреси парку, але в ЗМІ повідомлялося, що це селище Копилів Макарівського району).
• Адміністрація парку відкрита до нових ідей і рішень: парку, враховуючи його площа, потрібно багато сервісу, якісного сервісу. Це можуть бути квадроцикли, велосипеди, самокати, ролики. Навіть весільні сукні! Тому що лавандові поля – це готова фотозона.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *