Ближче до неба: найкрасивіші готичні собори середньовічної Європи

Туризм – це не професія, це покликання. А іноді і взагалі – сенс життя. Тож можна багато читати інформації про ту чи іншу місцину, але варто також рахуватися і з очевидцями визначних пам’яток. Як зокрема і з рейтингом найкрасивіших готичних соборів середньовічної Європи.
Тож пропонуємо 11 найвідоміших із них складених туристами.
• Собор Святого Стефана – Відень, Австрія
Цей чудовий храм розташований у самому серці затишного Відня, який пережив безліч військових конфліктів. Собор на Штефансплатц, що пнеться вгору своїми шпилями, є символом міста і всієї Австрії. Він стоїть на руїнах двох храмів ХІІ століття. Під одним з храмів знаходяться катакомби, які були колись підземним кладовищем, а всередині – усипальниця династії Габсбургів.• Кафедральний собор у Бургосі, Іспанія
У невеличкому середньовічному містечку на півночі сучасної Іспанії є один із шедеврів готичної архітектури – собор на честь Діви Марії. Він славиться своєю унікальною формою і чималими розмірами. Будівництво його розпочалося ще в 1221 році і тривало майже два століття! У 1919 році свій останній притулок тут знайшли національний герої Іспанії Родріго Діас де Вівар (Ель Сід) і його дружина. Храм входить в число об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
• Реймський собор – Реймс, Франція
Реймський собор тривалий час був місцем коронації всіх французьких монархів. Він закладений на місці старовинної базиліки, у якій святий Ремігій, єпископ міста, хрестив Хлодвіга I. Будівництво завершили до кінця ХІІІ століття. Собор сильно постраждав під час військових зіткнень.
• Міланський собор – Мілан, Італія
Дивовижний готичний храм на головній площі Мілана – візитна картка міста. Більш того, Дуомо ді Мілано – одна з найзнаменитіших і фотографованих будівель у всій Європі. Це також один із найбільших готичних соборів світу. Його будівництво почалося в 1386 році. Архітектор Антоніо да Салуццо був натхненником пізньої французької готики. Будівництво завершилося лише через майже 5 століть!
• Севільський кафедральний собор – Севілья, Іспанія
Середньовічна Іспанія, яка роздирається між християнською північчю і мусульманським півднем, нарешті, була об’єднана після кровопролитної і славної Реконкісти. На знак того, що нова Іспанія тепер сильна і багата, на півдні країни стали будувати нові храми на місці мечетей. Один з них – Севільський кафедральний собор. На момент завершення будівництва, в ХVІ столітті, він був найбільшим готичним собором і третьою за величиною церквою в світі. Будівельники під час спорудження використали деякі елементи мечеті і її колони, а мінарет перетворили на дзвіницю.
• Собор Святого Віта, Прага, Чехія
Один з найкрасивіших готичних соборів Європи знаходиться в Празі. Будівництво колосальної споруди почалося ще в 1344 році, і було закінчено у… ХХ столітті. Собор Святого Віта проектувався як місце коронації, скарбниця і фамільний склеп. Довжина головного нефа собору становить 124 м, а висота Великої південної вежі – 96,5 м. Всередині собору перед відвідувачем відкривається блискуча готична панорама, з великою кількістю красивих вітражів, чудовим хором і вівтарем. Виділяється звід даху, 22 величних колони і балкон-галерея, де розміщені бюсти знаменитих засновників і будівельників собору: чеських королів і королев, архієпископів і архітекторів.

• Йоркський собор – Йорк, Англія
Один з найбільших готичних соборів Північної Європи, Кафедральний собор Йорка сперечається за це звання з Кельнським собором. Нинішня будівля будувалося в період з 1230 по 1472 роки. Собор відомий своїми величезними вітражами. Проте через постійну загрозу обвалення храм часто реконструюється.
• Нотр-Дам де Парі – Париж, Франція
Гарний католицький собор у четвертому окрузі Парижа є (був) чи не найзнаменитішим готичним собором світу, завдяки тому, що його ім’я міцно увійшло в золотий фонд світової літератури. Його будівництво почалося в 1163 році і тривало приблизно до 1345 року. Це яскравий приклад французької готичної архітектури, що включає унікальні вітражі та скульптури. Під час французької революції частина скульптур була пошкоджена. А ще саме в цьому соборі коронували Наполеона Бонапарта 2 грудня 1804 року. (На жаль, велика пожежа забрала цю пам’ятку у Парижан, але чиновники одностайно висловилися за її відновлення).
• Кельнський собор – Кельн, Німеччина
Найбільший готичний собор Німеччини – візитна картка Кельна. Він уже не є найвищою будівлею в світі, але як і раніше має величезні розміри і найбільший фасад серед усіх храмів. Його спорудили на місці римського святилища IV століття. Будівництво почалося в 1248-му році і тривало з перервами, ні багато ні мало, 600 років! Храм освячений на честь Петра і Марії і є резиденцією католицького архієпископа Кельна.
• Санта-Марія-дель-Фіоре – Флоренція, Італія
Головний собор і символ міста Флоренції будувався в період з 1296 року по 1436 рік. Він як і раніше носить звання найбільшої церкви Італії і має найбільший купол, побудований з цегли. Храм містить безліч цікавих деталей і незвичайних артефактів, наприклад, годинник Уччело, що відраховує час із 1443 року. У соборі встановлені бюсти, зображення і фрески відомих уродженців Флоренції.
• Шартрський собор – Шартр, Франція
Шартрський собор знаходиться в невеликому містечку неподалік від Парижа. Здається, ніби такій грандіозній споруді не місце в глибинці. Цікаво, що, можливо, саме віддаленість від головних міст урятувала собор від руйнувань під час війн, які лихоманили всю Європу. Він практично в первозданному вигляді дійшов до наших днів. Навіть чудові вітражі у вікнах собору збереглися практично повністю з ХІІІ століття.Фото: travel

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *