Дивовижна Австралія: скеля-хвиля Wave Rock

Wave Rock – природне скельне утворення, розташоване на схід від містечка Хайден, що за 339 км на схід від міста Перт, Західна Австралія. Воно сформувалося понад 2700 млн років тому.
Wave Rock є частиною північної ділянки Хайден Рок. Форма хвилі утворюється через поступову ерозію м’яких порід під верхнім краєм, яка триває вже протягом багатьох століть. Висота Wave Rock – 14 м, довжина – 110 м, і створюється відчуття, що перед нами застиглий у часі і просторі доісторичний прибій, що б’є в невидимий берег.
Забарвлення Wave Rock зумовлене тим, що дощ вимиває хімічні відкладення (карбонати і гідроксид заліза), утворюючи вертикальні сірі, червоні і жовті смуги. Якщо ви затримайтеся в цих краях на якийсь час, то можете поспостерігати за Wave Rock у різний час доби (зі зміною кут сонячного світла змінюється також і кольори і відтінки Wave Rock).

1. Wave Rock складається з граніту і займає територію в кілька гектарів.
2. Карта Wave Rock.
3. Для місцевих жителів це місце має велике культурне значення.
4. Вид на Wave Rock. Дивовижна хвилеподібна форма Wave Rock була сформована підземними хімічними процесами з подальшою довготривалою річковою ерозією. Через те, що основна частина хімічних процесів проходила нижче рівня землі, зруйнувалося переважно підніжжя, а «навіс» залишився неушкодженим.
5. Тут знімали японське шоу Next Top Model у 2008 році.
6. Також тут проводиться Wave Rock Weekender. Це щорічний музичний фестиваль. 
7. Понад 140 000 туристів відвідує цей район щороку.
8. Саме в таких ракурсах зазвичай фотографуються на цій «кам’яній хвилі».

9. Wave Rock – не лише туристичний об’єкт, а й спосіб регулювати водних запасів. Бетонна стіна висотою в один фут розташована на верхньому краю Хайден Рок направляє дощову воду і дає їй змогу накопичуватися в особливій дамбі-сховищі.
10. Вражаючий Wave Rock.
11. Скеля “Гіпопотам, що позіхає”. Ця скеля дійсно нагадує гіпопотама, саме тому її так назвали. Її висота становить 12,6 м.

 

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *