Не даруйте дітям речі, подаруйте життя

Найважливіші подарунки дітям, це не дорогі іграшки, гаджети або гроші. А міцний фундамент, який закладають батьки в своє чадо. Тому що сильна життєва основа – це батьківська любов, сприйняття, мудре наставництво, повага до старших.
Даруйте безумовну любов
Щоб у дітей було гарне майбутнє, потрібна безумовна батьківська любов. За своєю природою всі малюки різні, але для будь-якого батька своє чадо найпрекрасніше. Тати обожнюють дівчаток-принцес і носять їх на руках. А невгамовних хлопчаків у сім’ї намагаються завантажити завданнями і просять допомогти з домашніми справами, щоб направити бурхливу енергію в потрібне русло. І в корені не вірно любити діточок за хорошу поведінку або високі оцінки в школі. Ці критерії не визначають майбутнього дітей. Не треба тиснути на них і втілювати свої мрії за їх рахунок. Любіть і приймайте їх такими, якими вони є.
Навчіть самостійності
Не беріть обов’язки дитини на себе. Прищеплювати бажання бути самостійним. Учіть бачити цілі в житті і творчо до них підходити. Заохочуйте індивідуальність. Тому що завдання, які виконуються за суворим шаблоном, не вчать прогнозувати, прораховувати свої дії і відповідати за свої вчинки. Так, дитина, яка залежна від думки старших, боїться допускати помилки і засмучувати дорослих. При такому розкладі вона не зможе засвоїти важливі життєві уроки. І лише незалежність, нестандартний підхід до справи ведуть до успіху.
Не обділяйте увагою
Встановіть теплий і тісний контакт. Знаходьте час, щоб поцікавитися як пройшов день або що турбує ваше чадо. Підтримуйте захоплення та інтереси сина чи доньки. Будьте в курсі переживань дитини, не залишайтеся осторонь. І обидві сторони мають чути і бути відкритими один до одного. Це сприятиме повноцінному розвитку особистості. Діліться з дитиною своїми думками, але не нав’язуйте їх. Так просто бути в гармонії один з одним.
Щасливі хвилини разом
Прості спільні заняття наповнять щастям ваші серця. І для цього багато не треба, щастя в дрібницях. Пофантазуйте разом про майбутнє або згадайте приємні моменти з минулого. Подивіться сімейні фото або цікаву розвиваючу передачу. Чим більше щасливих моментів ви проведете разом, тим яскравішим і різноманітнішим буде навколишній світ вашого дитяти. Почитайте на ніч казку або складіть разом захопливу добру історію. Зберіть на дозвіллі пазл, лего або помалюйте. Або просто сходіть у кіночи погуляйте разом у парку.
Прищеплюйте духовні цінності
Робіть правильні акценти у вихованні. На своєму особистому прикладі показуйте, що слова мають збігатися зі справами. Вчіть співпереживати і допомагати ближнім, поважати і шанувати старших. Тому що моральна поведінка формується з дитинства. Пояснюйте маленькій людині, що літнім необхідно поступатися місцем у громадському транспорті, чи відчиняти двері перед дівчиною і подавати руку дамі, яка виходить з машини. Адже сім’я – це найголовніше. І дитя перейматиме цінності роду і нестиме їх у майбутнє.
Навчайте чесності
Діти спочатку чесні. Брехати вони вчаться у дорослих, боячись покарання або відчуваючи, коли старші лукавлять. Так щира людина дорожить дружбою і поважає довколишніх. Хваліть дитину за правдивість. Але не допускайте самі ситуацій, які можуть призвести до обману. На прикладі казок можна пояснити, що брехати негарно і брехня буде розкрита. Згадайте Піноккіо, у якого ріс ніс, коли він говорив неправду.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *