Цікаві факти про державу Лесото

Лесото – дуже цікава держава. Вся територія цієї країни знаходиться на висоті вище 1400 метрів над рівнем моря. А ще Лесото є державою-анклавом, так як розташоване всередині іншої країни – Південно-Африканської республіки.
Загальна протяжність кордонів між ПАР і Лесото трохи більше 900 кілометрів. Виходу до моря Лесото, природно, не має. 10 цікавих фактів про державу Лесото
1. Сніг на більшій території Африки можна побачити не часто, а ось в Лесото це – звичайне явище. Причиною є високогір’ї, в якому розташована ця країна. Причому, в деяких районах країни температура взимку опускається до мінус 18 градусів за Цельсієм. У Лесото знаходиться водоспад Малецуньяне, єдиний африканський водоспад, який замерзає взимку.
2. Незалежність від Великобританії це держава отримала не так давно – 4 жовтня 1966 року. До цієї події носило іншу назву – Басутоленд, будучи британським протекторатом. Зараз в Лесото конституційна монархія, королем в даний момент є Летсіє III. Втім, влада монарха досить умовна, колегія вождів має право змістити короля.
3. Валютою Лесото є лоти, а також південноафриканський ранд. При цьому, лоти прив’язаний за курсом до ренду в співвідношенні 1: 1. Банкноти Лесото друкуються в королівських друкарнях Великобританії. У пошуках роботи багато жителів Лесото їдуть в ПАР. А в самому Лесото велика частина населення зайнята в сільському господарстві. Основні сільськогосподарські культури – кукурудза і картопля.
4. 22 серпня 2006 року в руднику Letsing був знайдений алмаз вагою в 603 карата (120 грам). Гігант отримав назву «Надія Лесото». Це 15-ий по масі діамант, когдпа-небудь виявлений на нашій планеті.
Його відправили в діамантову столицю світу – бельгійське місто Антверпен. На аукціоні діамант купив Лоуренс Графф за 12 360 000 доларів. Переможець аукціону заявив, що покупка такого діаманта – просто мрія. Лоуренс Графф розпорядився покупкою так: з нього було виготовлено 26 діамантів.
До роботи було залучено 35 фахівців. На кожному з 26 виробів завдано індивідуальний номер, який можна побачити лише за допомогою десятикратного збільшення. Передбачається, що загальна вартість виробів приблизно вдвічі перевищує ту суму, яку Графф витратив на аукціоні.
5. Злітно-посадкова смуга аеропорту Матекане в Лесото є однією з найжахливіших в світі. Її протяжність всього 400 метрів, а закінчується вона прірвою, глибина якої цілих 600 метрів. Десять років тому ця смуга була закрита для міжнародних рейсів через свою небезпеку, а ось літаки малої авіації продовжують користуватися даною «пам’яткою».
6. На відміну від більшості країн Африки, населення яких складається з представників численних племен, в Лесото більше 99 відсотків жителів відносяться до одного племені – басуто. Найбільший місто Лесото – Масеру, він же є столицею держави. Після отримання державою незалежності чисельність населення Масеру почала стрімко зростати. За останні півстоліття кількість жителів столиці збільшилася з 28 000 до 228 000 чоловік.
7. Основна одяг жителів Лесото – вовняну ковдру, яке накидається на плечі. Воно однаково добре захищає як від холоду, так і від спеки. Найпоширеніший малюнок на такому ковдрі – качан кукурудзи, адже саме кукурудза займає більшу частину сільгоспугідь країни. А з взуття широкого поширення набули гумові чоботи.
8. Лесото важко віднести до одного зі світових центрів туризму, хоча в останні роки уряд намагається залучити туристів в свою країну. Мандрівники мають можливість своїми очима побачити дивовижну природу цієї африканської держави. Туристам в Лесото раді, а ось до фотоапаратів і відеокамер тут ставляться з великою підозрою. Спроби сфотографувати місцевих жителів викликає у них невдоволення, а поліцейські можуть зробити зауваження.
9. Спортсмени Лесото регулярно беруть участь в літніх Олімпійських іграх з 1972 року. За весь цей час їм жодного разу не вдалося потрапити в число призерів. А ось в зимових Олімпіадах атлети цієї країни ніколи не виступали. Найвідоміший в країні футбольний клуб – «Матлама». Але все його успіхи пов’язані лише з турнірами всередині країни. «Матлама» 9 разів був чемпіоном Лесото і 6 разів перемагав в національному Кубку.
10. Незважаючи на те, що Лесото далеко не найбагатша держава на планеті, тут дуже високий для Африки рівень грамотності населення. Він становить 65 відсотків. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що уряд країни виділяє на освіту близько 12 відсотків всього національного доходу. З 1945 року тут діє Національний університет Лесото, що носив раніше назву Католицький університетський коледж імені Пія XII.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *