Світ цікавий: дивовижні рослини Індонезії

Індоне́зія, офіційна назва — Респу́бліка Індоне́зія (індонез. Republik Indonesia) — країна в Океанії та Південно-Східній Азії. Рослинний світ дивовижний і неповторний. 
Дерево Кепел. Ява, Індонезія
На індонезійському острові Ява росте дивовижне дерево Кепел (лат. Stelechocarpus burakol). Його плоди цілком можуть замінити парфюмерну воду – покуштувавши їх, людина починає пахнути фіалками! Дихання стає неймовірно ароматним і навіть піт деякий час поширює запах фіалки.

Кепел – вічнозелене ендемічне дерево, воно зустрічається виключно на Яві і в окремих випадках культивується в Південно-Східній Азії і Америці. Його плоди ростуть не лише на гілках, а і на стволі, утворюючи щедрі грона. Плоди невеликі – до 6 см, покриті щільною шорсткою шкіркою із солодкою соковитою м’якоттю, що нагадує смак манго.

Інша особливість плодів кепела полягає в його контрацептивних властивостях – жінки Яви здавна використали їх щоб запобігти вагітності. За традицією, право на це дерево належало сімейству султана Джакарти, і досі місцеве населення вважає кепел деревом аристократії.

Раффлезія Арнольді. Суматра, Індонезія
Раффлезія Арнольді (Rafflesia arnoldii) претендує на звання “Найбільша квітка”. Ця незвичайна паразитична рослина – без коренів і без листя, впроваджує свої схожі на грибницю нитки в стебла і корені ліан і, не приносячи анінайменшої шкоди хазяїну, отримує з нього усі необхідні поживні речовини.

Цвіте вона раз в три роки і може досягати близько метра в діаметрі, маса таких квіток перевищує 10 кг. Дозрівання бутона Раффлезії Арнольді триває декілька місяців, а цвіте лише пару днів. Росте це диво на індонезійських островах Суматра і Калімантан.

Аморфофаллус Титанум. Сумарта, Індонезія
У тропічних лісах Суматри можна зустріти рідкісну велетенську рослину Аморфофаллус Титанум (Amorphophallus titanum), відому також під назвою “трупна квітка”.

Ця рослина відома одним із найбільших суцвіть у світі – до трьох метрів, а також настільки огидним ароматом тухлих яєць і тухлої риби, що робітники, що доглядали за ним у ботанічному саду Нью-Йорка, працювали в протигазах, а після роботи міняли свій захисний одяг.

Цвіте він украй рідко і лише протягом 2 днів. Уперше Аморфофаллус Титанум було вирощено у неволі в Англійському Королівському Ботанічному саду в 1889 році і це викликало такий фурор, що знадобилася допомога поліції, щоб угамувати захоплених відвідувачів.

Джерело

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *