Цікава медицина: найнеймовірніші факти з галузі

Медицина — галузь наукової та практичної діяльності, що вивчає нормальні та патологічні процеси в організмі людини, різноманітні захворювання, патологічні стани, методи їх лікування, запобігання та зміцнення здоров’я людини.

Але за весь час існування людства траплялося вже стільки неймовірних випадків, що в деякі навіть важко повірити. Ось найціквіші з них.

Найтриваліша операція. 96 годин (з 4 по 8 лютого 1951 роки) тривала операція з видалення кісти яєчника. Пацієнтка Гертруда Левандовскі з Чикаго, штат Іллінойс, США, перенесла хірургічне втручання успішно, але в подальшому значно втратила у вазі: з 280 до 140 кг.
Найтриваліша трахеотомія.
У гортань Уініфред Кемпбелл з Лондона в 1906 році була вставлена срібна трубочка. Жінка дихала за допомогою цього пристосування аж до своєї смерті у віці 86 років в 1992 році.

Найбільша кількість перелитої донорської крові. 50-річному хворому на гемофілію Уоррену Джірічу в грудні 1970 року в лікарні Майкла Риза в Чикаго (США) була проведена операція на відкритому серці. В ході її пацієнту потрібно перелити 2400 одиниць крові, що еквівалентно 1 080 л.

Найбільше число штучних суглобів. За 10 років (з 1979 по 1989 рік) жительці США Нормі Уіквайр, що страждала ревматоїдним артритом, 8 великих суглобів з 10 були замінені на штучні. Оперативного втручання зазнали обидва тазостегнових суглоба, колінні, плечові, а також правий лікоть і ліва кісточка.

Найбільша кількість перенесених операцій. Рекордсменом за кількістю перенесених операцій з видалення доброякісних утворень визнаний Чарльз Йенсен з штату Південна Дакота, США. У період з 1954 по 1994 рік йому було проведено 970 операцій.

Найбільше число ін’єкцій. За своє життя Семюел Девідсон з Глазго (Великобританія), що страждає на цукровий діабет, отримав 78 900 ін’єкцій інсуліну з тієї пори, як в 1923 році йому виповнилося 11 років.

Неймовірний випадок виживання. У 1995 році житель Китаю Пенг Шулін потрапив в автомобільну аварію. Чоловіка розрізало наполовину вантажівкою, в результаті чого його зріст склав всього 66 см. Потерпілий переніс кілька операцій, у ході яких шкіру з лиця пересадили на решту тіла. Завдяки лікарським зусиллям чоловік не тільки вижив, але почав ходити з допомогою спеціально розроблених протезів з біонічними ногами.

Найнезвичайніша операція. 42-річний будівельник Мартін Джонс з міста Ротерем, Південний Йоркшир, Англія, втратив зір після нещасного випадку. Чоловік залишався сліпим протягом 12 років. Знову бачити він зміг завдяки операції, проведеній в Сассекській офтальмологічній клініці в Брайтоні в Англії, під час якої частина його зуба була імплантована в око. Під час такої процедури, яка проводилася всього 50 разів в Великобританії, використовується сегмент зуба, для того щоб підтримувати новий кришталик, зроблений зі шкіри Джонса. Після відновлення містер Джонс зміг вперше побачити свою дружину Джилл, на якій він одружився чотири роки тому.

Найбільш «безкровна» трансплантація. У червні 1996 року група хірургів під керівництвом Стівена Полларда з Сент-Джеймского університетського госпіталю (Лідс, Великобританія) здійснила трансплантацію печінки 47-річної Лінде Пірсон без переливання крові. Як правило, при операціях подібної категорії зазвичай потрібно до 3 л крові, але з релігійних мотивів пацієнтка відмовилася прийняти чужу кров. Хірурги проводили операцію повільно, роблячи маленькі розрізи, щоб звести до мінімуму крововтрату. Пірсон підготували до операції щоденними ін’єкціями гормону еритропоетину, який, стимулюючи вироблення червоних кров’яних клітин, дозволив їй благополучно перенести хірургічне втручання.

Наймасштабніша благодійна медична акція. Операція «Смайл», що проходила в рамках акції «Навколосвітня подорож надії – 99», тривала з 5 лютого по 14 квітня 1999 року. За цей час група лікарів-добровольців відвідала 18 країн і вилікувала 5 139 пацієнтів. Були проведені косметичні операції по усуненню заячої губи і вовчої пащі. Крім того, лікарі видаляли лицьові пухлини, лікували опіки і лицьові ушкодження. «Смайл» була заснована в Норфолку (Вірджинія, США) в 1982 році пластичним хірургом Біллом Мейджі і його дружиною Кеті.

Найвища температура тіла. В 1980 році була виміряна найбільша температура тіла. В Атланті, штат Вашингтон, у жителя Уіллі Джонса, при надходженні в клініку температура тіла становила 46,5 градусів! Але, на щастя, все обійшлося добре і через 24 дні він був виписаний.

Найнища температура тіла. В 1994 році, 23 лютого, медики зіткнулися з ще однією аномалією: у 2 річної мешканки Канади, Карлі Козолофскі, температура тіла становила рекордно низький показник: 14,2 градуса. Це сталося в той момент, коли двері будинку випадково закрилася і дитина цілих дві години перебувала на -22 градусному морозі.

Найбільша кількість сторонніх предметів в шлунку. З шлунку 42 річної жінки вилучили 2533 сторонніх предмета. Одних тільки англійських шпильок було виявлено 947 штук. Однак ця жінка мала скарги всього лише на не дуже сильну біль в області живота.

Найважчий сторонній предмет в шлунку. Предмет, що мав найбільшу вагу, який витягли з людського шлунка – ком з волосся, чия вага становив 2,35 кілограм. Насправді існує хвороба, при якій людина їсть волосся і називається вона тріхофагія.

Найбільша кількість прийнятих таблеток. А ось житель Зімбабве прийняв найбільшу кількість медикаментів. Він вжив 565939 таблеток за 21 рік лікування.

Найбільша кількість зроблених ін’єкцій. Семюелю Девідсону, жителю Великобританії, зробили найбільшу кількість ін’єкцій. Мінімум, цей чоловік за все своє життя прийняв 78900 інсулінової ін’єкції.

Найбільша кількість перенесених операцій. А ось кому насправді не позаздриш, так це жителю США, Чарльзу Йенсену. Він переніс 970 операцій, під час яких йому видаляли новоутворення, з 1954 по 1994 роки.

Найдовша зупинка серця. А ось Норвежець Ян Ревсдал пережив найдовшу зупинку серця у світі. На риболовлі, в грудні місяці, він впав за борт, і температура тіла була всього 24 градуси, серце не витримало і зупинилося на цілих 4 години. Однак після підключення його до апарату кровообігу він пішов на поправку.

Найважчі перевантаження. Гонщик Девід Перлі пережив найважчі перевантаження в усьому світі. Це сталося в 1977 році, під час гонок сталася аварія, під час якої гонщику, на відрізку всього 66 см, довелося відчути зменшення швидкості зі 176 км / год до 0 км / ч. У нього виявили 29 різних переломів, а так само 3 вивиха. Його серце не витримувало і зупинялося 6 разів.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *