Зовсім не милі: добірка найстрашніших тваринок у світі

На нашій планеті мешкає понад 7 мільйонів видів різних тварин та інших істот.
І як же дивно усвідомлювати, що уся ця різноманітність утворилася колись давно від одних і тих самих одноклітинних організмів. Ось тільки іноді здається, що далеко не всі тварини походять від звичайних бактерій. Деякі істоти нашої планети мають такий незвичайний вигляд і володіють такими дивними здібностями, що мимоволі задаєшся питанням: чи під час їхнього створення не брали участі містичні, чи й навіть темні сили?
Сьогодні поговоримо про тварин, яких, здається, створив сама безодня.
1. Мавпи уакарі
Ми звикли, що мавпочки веселі, грайливі і досить милі істоти, які скачуть по деревах, використовуючи для цього свій довгий хвіст. Але якраз цей вид мавп немає хвоста і вигляд у нього зовсім не милий. Вони покриті густою шерстю, а морди червоні і лисі. Живуть вони на Південно-Американському континенті.

2. Акула-гоблін
Вперше людство дізналося про цю акулу в 1897 році. Саме тоді її виловили біля берегів Японії. Акула-гоблін мешкає на глибині понад 200 метрів. Вона м’яка як холодець, але під шкірою міцні м’язи, страшна паща, величезні очі і щелепи, які висуваються вперед, що робить її ще небезпечнішою і страшнішою.

3. Пурпурна жаба
Цей вид було відкрито недавно – у 2003 р. Мешкають вони в Індії, в горах Західні Гати і їх ареал всього 14 кв.км. Побачити її досить важко, оскільки весь час вона проводить під землею і вибирається на поверхню лише на два тижні, коли треба знайти партнера для спарювання. У 2008 р. жаба увійшла до 20-ти найдивніших істот на планеті.

4. М’якотілі черепахи
Черепаха має повністю м’яке тіло. Навіть панцир обтягнутий шкірою. Така будова тіла пояснюється тим, що вони ведуть повністю водний спосіб життя. А ще черепаха може дихати … всією шкірою, оскільки на шкірі є безліч маленьких капілярів. Незважаючи на це м’якотілі черепахи – хижаки, вони повністю занурюються у пісок під водою, , та що видно лише очі і хоботок, а потім різко нападають на дрібну рибу, яка підпливає надто близько.

5. Лелека-марабу
Страшний він тому, що має вигляд не то старого, не то хворобливого птаха. Проте їм просто не пощастило із зовнішністю. Справа в тому що він “падальщик”, тобто харчується мертвими тваринами. На голові немає пір’я, щоб вони не забруднювалися під час їжі. А мішок під клювом виявляється не для їжі, а для приваблювання самок.

 6. Нетопир Дарвіна
Нетопир Дарвіна – це риба, яка живе у воді, але при цьому дуже погано плаває і “фарбується” помадою. Вона використовує свої грудні плавники як лапи. Наріст на голові називається “іліцик” і є приманкою для маленьких рибок.

7. Мадагаскарська руконіжка або Ай-Ай
Цей вид був відкритий ще в 1780 р. П’єром Сонера. Спочатку думали, що це гризун, але потім віднесли його до родини Лемірів особливої групи. Жителі Мадагаскара боялися цієї тваринки, адже вважалося, що хто вб’є цього звірка – помре протягом року. А саму назву цього звіра бояться вимовляти вслух, тому його немає у фольклорі цього народу.

8. Риба-жаба
Риба-жаба (43 см.) єдина риба, яка видає звуки – крики, гудіння і ворчання, причому неприємні для людського сприйняття – більше 100 Децибел. Цим вона показує іншим морським істотам, що територія зайнята.

9. Трубкозуб
Коли вчені вперше виявили цю істоту на Африканському континенті вони подумали, що це далекий родич африканського мурахоїда, оскільки харчується також термітами і мурахами. Вигляд має такий, наче його зібрали з різних частин тіла різних тварин: подовжена, наче у свині, морда, заячі вуха і сильний, як у кенгуру, хвіст.

10. Японський краб-павук
Він мешкає лише на побережжі Японії. Це теж своєрідний мікс краба і павука. Для купальників не страшний, так як живе на глибині 50-300 м. Доросла особина сягає до 40 кг, тіло (без ніг) має всього 80 см, а з ногами може сягати – 6 м.  І якщо його не виловлять рибалки, то може доживати до 100 років.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *