“Тіло як доказ” або колоритний фестиваль боді-арту в Екваторіальній Гвінеї

Боді-арт (від англ. body art) — це мистецтво прикрашати тіло. У широкому сенсі до цього поняття належать: макіяж (make up), татуювання і пірсинг (й інші види модифікації тіла), менді (біотату хною) і, власне, бодіпейнтінг (bodypainting) — мистецтво розпису тіла, або боді арт у вузькому сенсі слова. Сучасний боді арт межує на стику графіки і живопису, декоративно-прикладного мистецтва, дизайну, макіяжу і стилю, перукарського мистецтва.
Боді-арт — це мистецтво тіла, авангардний напрям, що виник у 60-х роках минулого століття. Представники боді-арту використовували своє тіло як матеріал або об’єкт творчості, вдаючись до всіляких, часом навіть хворобливих, маніпуляцій: покривали свої тіла гіпсом, надрізами, виконували виснажливі дихальні вправи, палили на собі волосся. Практика розпису тіла і до нині поширена серед племен, що перебувають на рівні кам’яної доби. Серед них плем’я Каро (Ефіопія), представники якого покривають своє тіло шрамами-надрізами; плем’я Кайано (Амазонка), що розфарбовують свої тіла фарбами з фруктів; Маорі (Полінезія), що покривають свої тіла ритуальними татуюваннями. Танцюристи племені Симбу (Папуа Нова Гвінея) прикрашають себе білою глиною і деревним вугіллям. А кількість кілець у вусі чоловіка Хамар (Ефіопія) дорівнює кількості його дружин. Загалом, майже всі племена в тій або іншій мірі використовують прийоми зміни свого тіла.
Це мистецтво настільки прижилося у нашому світі, що зараз навіть проводяться фестивалі.
Тож продовжуючи тему боді-арту, пропонуємо вам 25 образів з фестивалю в Екваторіальній Гвінеї. З такими фарбами Ви забудете про настання зими!

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *