Чому не варто собі самим “добавляти” непотрібних проблем

Один бізнесмен купив величезний коштовний камінь у Південній Африці, який був завбільшки з жовток від курячого яйця. Проте він засмутився, оскільки всередині каменя було виявлено ​​тріщину. Новий власник каменю показав цей алмаз ювелірові, в надії, що той порадить, що робити з цим каменем. Майстер захоплено похитав головою, і сказав:
– Цей камінь можна розколоти на дві частини, з яких вийде два чудові діаманти і кожен з них буде дорожчий за сам алмаз. Але проблема в тому, що необережний удар по каменю може розбити це прекрасне диво природи на жменю дрібних камінчиків. Діаманти з них будуть у багато разів дешевшими від цього алмаза, і практично нічого не коштуватимуть. Я не беруся так ризикувати і не буду робити цієї роботи.
Так само відгукувалися й інші ювеліри в багатьох країнах, де він бував з діловими поїздками. Тоді йому порадили звернутися до старого ювеліра з Амстердама, у якого були золоті руки.
Бізнесмен одразу ж прилетів до Амстердама і знайшов там старого ювеліра. З інтересом розглянувши камінь через монокль, майстер почав попереджати про ризик. Перервавши ювеліра, бізнесмен сказав, що цю історію він уже чув і знає напам’ять.
Тоді ювелір погодився допомогти, назвавши ціну за роботу.
Коли власник коштовності погодився, мудрий ювелір звернувся до молодого підмайстра, який сидів віддалік спиною до них і займався своєю роботою. Узявши камінь, хлопчина поклав його на долоню і лише раз ударив по алмазу молоточком, розбивши його на дві частини й не озираючись, повернув ювелірові. Вражений господар діаманта запитав:
– Як давно він у вас працює?
– Лише третій день. Він не знає справжньої ціни цього каменю і тому його рука була твердою і не здригнулася.

Тож сприймайте і ви всі труднощі в житті як такі, на що легко зважитися і не домальовуйте собі непереборних проблем.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *