“Безцінні поради” Рональда Рейгана своєму синові у день весілля

Улітку 1971 року 26-річний Майкл Рейган одружився зі своєю обраницею на Гаваях, однак на урочистій церемонії не зміг бути присутнім його батько, майбутній президент США Рональд Рейган. Замість цього він передав синові листа, який містив побажання молодому чоловікові. Рейган дав синові безцінні поради, як зберегти шлюб і почуття в ньому. «Ти знаєш краще, ніж багато, що таке нещасний дім», – писав він синові, згадуючи свій перший невдалий шлюб. Однак через деякий час союз Рейгана з другою дружиною Ненсі став прикладом щасливого шлюбу для багатьох американців.

Майклу Рейгану, червень 1971

Дорогий Майку,
Щоб закрити ту тему, про яку я згадував – я міг зупинитися і на тому, але не стану.
Ти чув усе жарти, якими щедро діляться всі «нещасливо одружені» і циніки. Тепер, на випадок, якщо ніхто про це не казав, ось тобі інша думка: ти вступаєш у найважливіші і найзначиміші відносини, що існують у людському житті. Вони можуть стати такими, якими ти сам захочеш.
Деякі чоловіки думають, що власну мужність можна довести, тільки якщо втілювати в життя всі ці історії, які розповідають у роздягальнях, самовдоволено переконані, що «те, про що дружина не дізнається, не ранить її». Правда в тому, що десь у глибині душі, навіть не знаходячи слідів помади на комірі сорочки і не ловлячи чоловіка за невпевненими поясненнями про те, де він був до третьої ранку, дружина завжди знає – і з цим знанням зникає якась магія у стосунках. Набагато більше чоловіків, які говорять про безглуздість шлюбу, самі винні в руйнуванні відносин, ніж їхні половинки. Є старий закон фізики про те, що отримати у відповідь можна рівно стільки, скільки зусиль ти докладаєш. Чоловік, який вкладає в шлюб удвічі менше, ніж повинен, отримує стільки ж.
Звичайно, будуть моменти, коли ти побачиш когось або згадаєш старі часи, і тобі доведеться боротися з бажанням довести собі, що ти ще можеш бути на висоті. Але дозволь мені розповісти тобі, як по-справжньому великий спосіб довести власні мужність і чарівність, будучи з однією жінкою до кінця свого життя. Будь-який чоловік може бути ідіотом і зраджувати – для цього мужності не потрібно. Але потрібно значно більше, щоб залишатися привабливим і коханим для жінки, яка чула твоє хропіння, бачила тебе неголеним, доглядала за тобою, коли ти хворів і прала твою брудну білизну. Робити все це, при цьому даючи їй відчувати це тепле внутрішнє сяйво щастя – і ти будеш чути воістину прекрасну музику. Якщо ти щиро любиш дівчину, ти ніколи не змусиш її принижуватися, вітаючи секретарку чи вашу спільну знайому, змушуючи гадати, чи не вона стала причиною твоїх пізніх повернень додому. Так само як ти не захочеш, щоб інша жінка, зустрічаючись із твоєю дружиною, посміхалася в глибині душі, дивлячись на неї – жінку, яку ти любиш, знаючи, що саме її ти зрадив, нехай і ненадовго, заради іншої.
Майку, ти знаєш краще, ніж багато хто, що таке “нещасливий дім”, і що він може зробити з іншими. Зараз у тебе є шанс зробити все правильно. Немає більшого щастя для чоловіка, ніж підходити до порогу свого будинку в кінці дня і знати, що хтось з того боку дверей чекає звуку твоїх кроків.

З любов’ю, Батько.

P. S .: У тебе ніколи не буде неприємностей, якщо ти будеш казати «Я люблю тебе» хоча б раз на день.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *