Замки французьких королів – резиденції на Луарі

Замки вздовж ріки Луари будувалися як королівські резиденції в епоху Відродження. Вони досі доносять до нас дух того часу своєю пишнотою і вон прекрасно збереглися понині. Луа́ра (фр. Loire) — найбільша річка Франції.
Луара бере початок в Севеннах на півдні Франції, тече на північ до Орлеана, далі повертає на захід.
Протяжність Луари — 1 020 км, що робить її 171-ю за довжиною річкою у світі.Річка несе свої води неквапливо, зливаючись з чудовою архітектурою довкола. Подібної концентрації замків не має у жодній країні, тут їх понад 300! Невипадково це другий за популярністю після Парижа туристичний напрямок у Франції.
Осінь на Луарі – це справжнє диво і чарівність яскравими фарбами неповторного пейзажу!Фарби Шатонеф-сюр-Луар.
Шамбор – найбільший і напевно найзагадковіший замок Луари. Його гвинтові сходи в самому центрі замку виказують творчий стиль Леонардо да Вінчі. Поважного гостя французький король Франциск I прийняв саме тут, на Луарі, де італійський художник проживав неподалік від Амбуаза в замку Кло (нині Кло Люсе). Весь маєток оточений огорожею протяжністю в 32 км з 6 воротами (5440 га) – це площа Парижа в межах міста.

Сюллі-сюр-Луар є воротами в цей багатющий історичний регіон. Він помітно відрізняється своєю середньовічною архітектурою.
У 1550 господинею Шомон-сюр-Луар стала Катерина Медічі. У цьому маєтку вона приймала чимало вчених і астрологів, серед яких можна назвати Нострадамуса і Руджері.

Блуа – резиденція французьких королів Людовика XII і Франциска I. Місто вважається оптимальною точкою для огляду навколишніх замків Луари.

Сомюр-сюр-Луар. Його замок – стара фортеця, перетворена в палац герцогами Анжу (XIV-XV століття). Сади замку пропонують виняткову панораму на Луару і місто.

Азе-ле-Рідо – одна з найбільш відвідуваних пам’яток, розташованих у долині Луари. Оноре де Бальзак назвав його «алмазом, вставленим в оправу Ендрю». Азе-ле-Рідо по праву вважається меккою туристів, які люблять Францію та її історію. Однією з головних особливостей ландшафту і архітектури замку Азе-ле-Рідо є гармонія, з якою цей невеликий замок вписаний в навколишню природу.

Замок Люїнь розташований за сім кілометрів від містечка Тура. Свою назву замок отримав від прізвища герцога Шарля де Люїнь. Для відвідувачів він відкрився в 1996 році. Це одне з найбільш секретних місць, яке не знає напливу туристів.
Шенонсо – один із трьох найпопулярніших замків Долини Луари. Витончений, «дамський» замок стоїть на річці Шер.

Шато де Монсоро — єдиний замок Луари, збудований безпосередньо у руслі Луари.

Анжер – це грізна середньовічна фортеця, розташована в однойменному містечку. Столиця Графства Анжуйского і фамільне гніздо англійської королівської династії французького походження Плантагенетів.

Вілландрі і його багаторівневі сади в стилі Ренесанс, шедевр садового мистецтва.
“Декоративний сад” складається з дев’яти квадратних клумб – перлина садів Вілландрі. Овочі (близько сорока сортів) і квіти створюють химерний різнокольоровий орнамент.

У 2000 році луарські замки були занесені до пам’ятників Всесвітньої спадщини і перебувають під захистом ЮНЕСКО.

Фотографії ресурсу My Loire Valley.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *